В Ужгороді сьогодні попрощалися із 37-річним старшим матросом Максимом Раком

Про це повідомляє міська рада.
Його життя з першого до останнього дня було сповнене світла, сили та відданості – в Ужгороді сьогодні попрощалися із 37-річним старшим матросом Максимом Раком.
Максим Сергійович Рак народився 3 березня 1988 року у Маріуполі на Донеччині. Був людиною справи та честі, добре вчився, мав багато захоплень: займався айкідо, стрільбою із лука, велоспортом. Разом з дідом і батьком захоплювався риболовлею. Дуже любив море, навіть хотів стати моряком. Але, як дідусь, обрав шлях металурга, одразу після школи в 2005 році вступив у машинобудівний коледж. У 2008 році прийшов працювати на «Азовсталь». Для своєї великої родини – батьків, бабусі, сестри – він завжди був головною опорою. Для дружини Олени та донечки Таїсії був усім світом, чудовим батьком і чоловіком. Родина будувала плани й була щаслива у рідному Маріуполі, аж поки не почалася велика війна. Мужність Максима проявилася ще в лютому 2022 року. Тоді, під обстрілами, на робочому місці він брав участь в екстреній зупинці доменних печей «Азовсталі». Найменша помилка могла призвести до страшної техногенної катастрофи. Він допомагав людям вижити в оточеному місті і лише наприкінці березня 2022-го, заради порятунку доньки, родина змогла виїхати до Ужгорода, де вчилася жити заново. У 2024 році Максим став до лав ЗСУ – як людина честі, він не шукав способів уникнути цього обов'язку. Він прийняв цей виклик гідно, як справжній чоловік. Це було продовженням його характеру: він захищав людей у Маріуполі на заводі, і так само пішов захищати свою родину, свою доньку та свою країну на фронті. Оператор відділення управління командира батареї самохідної артилерійської батареї самохідного артилерійського дивізіону військової частини А0216 Максим Рак загинув як Герой, виконуючи свій військовий обов'язок, біля села Філія на Дніпропетровщині 25 липня 2025 року. Прощалися із воїном на набережній Незалежності. Віддати останню шану військовому прийшли рідні, близькі, друзі, побратими, ужгородці, міський голова Богдан Андріїв. Під час церемонії зачитали пам’ятний лист від Головнокомандувача Збройних Сил України генерала Олександра Сирського – як знак глибокої вдячності за жертовне служіння в лавах ЗСУ. Поховали захисника на Пагорбі Слави. У Максима Рака залишилися дружина, донька, батьки. Вічна пам'ять і шана полеглому!









До теми
- В Ужгороді відзначили 80-річчя діяльності музичного фахового коледжу імені Дезидерія Задора
- Пам’ять дітей, загиблих унаслідок збройної агресії росії проти України, вшанують завтра в обласному центрі
- В Ужгороді вручили свідоцтва випускникам школи мистецтв
- Працівник оборонного заводу на Закарпатті шпигував для росії через батька: деталі від прокуратури
- Фотовиставка «Закарпатська зима» відкрилась в Ужгороді
- Центр розвитку дитини Пресвятої Богородиці запрацював біля Ужгорода
- Ужгород сьогодні попрощався зі ще одним захисником – 35-річним солдатом Євгенієм Буко
- В Ужгороді вручили свідоцтва випускникам музичної школи
- В Ужгороді завтра, 1 червня, проведуть в останню земну дорогу захисника Євгенія Буко
- Смертельна ДТП в Ужгороді — поліція відкрила кримінальне провадження
- 2 роки вважався зниклим безвісти… Ужгород попрощався нині з 32-річним солдатом Мироном Стегурою
- На Ужгородщині виявили снаряд Другої світової війни
- Зі ще одним захисником – 46-річним старшим солдатом Олександром Янчієм попрощалися сьогодні в Ужгороді
- Завтра, 28 травня, в Ужгороді попрощаються із загиблим воїном Мироном Стегурою
- В Ужгороді сьогодні попрощалися із 38-річним солдатом Віктором Дяківим
- Традиційний велозаїзд «Big City Ride» в Ужгороді зібрав понад 100 000 на підтримку ЗСУ
- Завтра, 27 травня, в Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Олександром Янчієм
- В Ужгородському ліцеї «Інтелект» підняли Прапор Надії
- В Ужгороді завтра, 26 травня, проведуть в останню земну дорогу захисника Віктора Дяківа
- У День Героїв на Закарпатті відкрили Меморіал пам’яті полеглих захисників ФОТО

До цієї новини немає коментарів