Тарасюк: Опозиція повинна бути об’єднаною

Лідер Народного Руху, голова МЗС України справ Борис Тарасюк висловив переконання в тому, що опозиція в країні повинна бути об’єднаною.

 

"В ідеалі опозиція повинна бути об’єднаною. Про це свідчить досвід багатьох демократичних країн парламентської форми правління ", - сказав він в інтерв’ю газеті "Дзеркало тижня".

"У принципі, ми б бажали створення об’єднаної опозиції", - підкреслив Тарасюк, зазначивши, що НРУ не вважає за можливе протиставляти своїх партнерів партію Народний союз "Наша Україна" Блокові Юлії Тимошенко або навпаки, оскільки його політична сила виступає за співпрацю зі всіма опозиційними силами.

Говорячи про те, чи можливий при такому об’єднанні саморозпуск членів НРУ з подальшим приєднанням його членів до нового проекту, Тарасюк виключив можливість прийняття рішення про саморозпуск.

"Інші варіанти - про злиття, з’єднання, приєднання - теж виключені. Якщо, звичайно, з’їзд не прийме іншого рішення. Я ґрунтуюся на численних засіданнях керівних органів Народного Руху України і на рішеннях з’їздів. Так що питання про те, що Рух збирається розпуститися, не стоїть", - сказав він.

У той же час Борис Тарасюк допустив інші варіанти, наприклад об’єднання НРУ та Української народної партії (лідер - Юрій Костенко). "Ми не виключаємо такої можливості і працюємо над нею", - повідомив він, додавши, що питання про те, хто очолить об’єднання - другорядне.

"Другий варіант - створення блоку патріотично-демократичних сил. І отут поле для маневрів широке, так само, як було при створенні "Нашої України" у 2001-му і торік при формуванні блоку. Тому, на мою думку, важливим є об’єднання політичних сил не на основі ідеологій (тому що ідеології все-таки різні), а на базі підтримки платформи президента. Тобто варіант 2004 року. Я вважаю це можливим", - підкреслив голова зовнішньополітичного відомства.

Що стосується вужчого контексту, сказав він, то можна відтворити об’єднання, куди увійдуть НРУ, НСНУ, УНП, інші партії правої та правоцентристської спрямованості. "Варіанту єдиної партії, створеної, принаймні, з цих трьох політичних сил, я не бачу", - зазначив Тарасюк.

Говорячи про те, чи можлива самостійна участь НРУ в дострокових парламентських виборах, якщо такі відбудуться, Тарасюк не виключив такого варіанту. "Але більш прагматичним усе-таки було б об’єднання всіх правих та правоцентристських сил. І це цілком реально", - сказав він.

Відповідаючи на питання про те, яка модель політичного правління найбільш прийнятна для України, Борис Тарасюк висловив думку, що, "з огляду на десятилітній період використання президентської влади для будівництва кланово-олігархічної моделі", необхідно кілька років для того, щоб вивести країну в демократичне русло з добре функціонуючими та взаємодіючими інститутами і гілками влади. "Тому я вважаю, що перехід до парламентсько-президентської республіки був вимушеним та поспішним", - вважає він.

Борис Тарасюк зазначив, що "потрібно було залишити президентсько-парламентську республіку, готуючи комплексну політичну реформу, яка призвела б країну до парламентсько-президентської республіки за європейським зразком". "У цьому я бачу майбутнє", - сказав політик.

За матеріалами Інтерфакс-Україна

 

27 листопада 2006р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів