Ющенко: Прийняття закону про Голодомор - історичне рішення

Президент України Віктор Ющенко називає прийняття закону про визнання Голодомору 1932-1933 років історичним рішенням і заявляє, що має намір наполягати на введенні юридичної норми про відповідальність осіб, які спростовують факт цілеспрямованого знищення українського народу в 1932-1933 роках.

 

"Я не залишаю цю думку, і буду робити всі кроки, які від мене залежать, щоб ця норма знайшла відображення в законі", - сказав Ющенко. Він зазначив, що зможе знайти в суспільстві підтримку цієї ідеї.

Коментуючи визнання радою, Голодомору 1932-33 років геноцидом українського народу він зазначив, що це рішення не спрямоване проти кого-небудь.

"Це рішення історичне, воно не спрямоване проти кого-небудь. Воно повертає нам національну гордість", - запевнив Ющенко.

Він сказав, що прийнятий закон юридично підтверджує те, що голод був геноцидом, тобто організованою роботою зі знищення народу або його частини. Ющенко сказав, що винуватцем Голодомору був комуністичний режим.

Президент висловив подяку політикам і громадським діячам, які прийняли участь в обговоренні і прийнятті цього закону, у тому числі, лідерам фракцій блоків Юлії Тимошенко, "Наша Україна", Соціалістичної партії, і депутатам інших фракцій, які підтримали закон.

Президент України повідомив, що в ході сьогоднішньої телефонної розмови з головою Верховної Ради Олександром Морозом він висловив подяку й особисто спікерові парламенту, який забезпечив прийняття закону.

Ющенко також повідомив, що висловив подяку на адресу депутатів інших фракцій, "які знайшли мужність, виконали свій обов’язок і дали цьому законові життя".

Разом з тим, Президент висловив здивування з приводу тих, хто не голосував за закон.

"Мені важко коментувати, чиїми інтересами керувалися ці люди. Думаю, що це залишки тоталітарної системи", - сказав Ющенко.

Як повідомлялося, 28 листопада Верховна Рада визнала Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу.

Рада проголосувала за прийняття в цілому закону з виправленнями, внесеними головою парламенту Олександром Морозом і погодженими з автором проекту, Президентом Віктором Ющенком.

Частково, ці поправки скасували положення про адмінвідповідальність за заперечення Голодомору.

За матеріалами Українські новини, УНИАН, Главред

 

30 листопада 2006р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів