Чопська митниця - найпотужніша в регіоні
Торік Чопські митники оформили понад 15 мільйонів тонн вантажів та перерахували до Держбюджету майже 400 мільйонів гривень.
Торік Чопські митники оформили понад 15 мільйонів тонн вантажів та перерахували до Держбюджету майже 400 мільйонів гривень.
Чопська митниця розташована на шляху п’ятого Критського міжнародного транспортного коридору, який проходить через Трієст-Любляну-удапешт-Братиславу-Чоп-Львів. До зони діяльності митниці віднесені - м. Чоп, 12 населених пунктів Ужгородського району і смт. Батєво Берегівського
району.
Чисельність працівників Чопської митниці становить 507 осіб. До складу митниці входять 4 пункти пропуску. Всі вони мають статус міжнародних із цілодобовим режимом роботи, В зоні діяльності Чопської митниці акредитовано 154 суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності.
Чопська митниця - найпотужніша в регіоні за вантажоперевезеннями та кількістю громадян, які перетинають державний кордон України. Через пункти пропуску митниці у 2006 році кордон України перетнули 2 мільйони 890 тисяч громадян, працівники оперативних підрозділів оформили 15 мільйонів 452 тисячі тон вантажів.
В минулому році Чопська митниця перерахувала до Державного бюджету 399 мільйонів 573 тисячі гривень. Цей показник для колективу митниці став рекордним за роки незалежності України. Значна частка коштів припадає на проведення операцій з торгового обігу, тобто митні платежі за оформлення товарів та транспортних засобів, призначених для потреб виробництва і реалізації. Що ж стосується сплати податків за товари, які громадяни ввозили для особистого користування, -- найбільше коштів надійшло з митного оформлення транспортних засобів.
Ще одним важливим напрямком роботи митників була боротьба з митними правопорушеннями і припинення спроб контрабанди. З початку 2006 року працівники Чопської митниці запровадили 1615 справ про порушення митних правил.
В 2006 році митницею порушено 11 кримінальних справ на суму 2 мільйони 161 тисячу гривень. Найбільше справ стосується спроб незаконного переміщення через кордон тютюнових виробів, валюти, автомобілів, історичних та культурних цінностей.
Характерно, що останнім часом зростає частка спроб так званої "сірої контрабанди". Зокрема, деякі підприємці для митного контролю та оформлення подають документи, в яких навмисне занижують вартість товару чи декларують його під іншим найменуванням, щоб зменшити розміри митних платежів. Тому одним з пріоритетних напрямків по боротьбі з контрабандою чопські митники визначають посилення співпраці з митними органами сусідніх держав з метою обміну ціновою інформацією.
Підготовлено прес-службою та відділом організації митного контролю Чопської митниці.
До цієї новини немає коментарів