Україна може потонути у токсичних відходах
їх під фіктивними документами тоннами привозять у прикордонні регіони
Найяскравіші приклади - могильники на Закарпатті та Львівщині. Мешканці цих територій, не довіряючи державі, запросили на Україну спеціального доповідача ООН з питань токсичних відходів. Протягом тижня він досліджував ці проблеми і дійшов висновку, що Україну треба рятувати, інакше держава може перетворитися на токсичний смітник.
Україна перетворюється на європейське звалище – про це вже давно твердять мешканці Західної України. Протягом останніх 6 років лише сусідня Угорщина завезлв 1500 тонн токсичного преміксу на Закарпаття та близько 25 тисяч гудронів (відходів нафтопереробної промисловості) на Львівщину. До нафтових відходів впритул наблизилися води штучного озера. Його рівень щомісяця збільшується на півметра, тож через рік вода з гудронами може влитися в Дністер, що протікає неподалік.
Окечукву Ібеану, спеціальний доповідач ООН з питань токсичних відходів:
"На жаль, це не єдині приклади незаконного переміщення токсичних відходів, ця проблема і досі існує. Частково причиною цього може бути те, що Україна знаходиться близько до кордонів ЄС. Законодавство Євросоюзу відрізняється від українського, тому деякі токсичні відходи можуть імпортувати сюди".
Протягом тижня спеціальний доповідач ООН їздив прикордонними регіонами, спілкувався з мешканцями, чиновниками та юристами. Він був вражений активністю суспільства, відзначив хорошу законодавчу базу України. Водночас експерт констатував: є проблеми з виконанням законів та закритістю інформації для населення. Чиновники обіцяли дослухатися до порад доповідача, натомість сподіваються на його допомогу в Європі.
Юрій Ющенко, начальник відділу екологічної безпеки Міністерства охорони навколишнього середовища: "Сподіваємось, що на міжнародному рівні будуть також зроблені висновки щодо протидії таким незаконним діям корпорацій, які займаються переміщенням речовин".
Однак імпорт токсичних речовин лише частина проблеми – по всій Україні є могильники, які дісталися нам у спадок від Радянського Союзу. Нині ж українські міста щороку виробляють понад 35 мільйонів кубічних метрів побутових відходів. З них переробляють лише половину, інше - вивозять на полігони або спалюють. Якщо проблему утилізації відходів не вирішити найближчим часом, держава може перетвориться на отруйне звалище.
ICTV
До цієї новини немає коментарів