ДІЛОВЕ СЕРЕДОВИЩЕ В УКРАЇНІ В 2006 РОЦІ НЕ ПОКРАЩИЛОСЯ – ВВАЖАЮТЬ 85% ОПИТАНИХ ПІДПРИЄМЦІВ
Умови для розвитку бізнесу в Україні не змінилися - вказали 61% опитаних підприємців, 24% вважають, що ділове середовище погіршилося. Існуюча регуляторна система стримує розвиток підприємництва: вона складна для бізнесу, сприяє корупції і занадто витратна для держави.
Це - попередні дані дослідження сектора малого і середнього бізнесу "Ділове середовище в Україні", проведеного ІFC шляхом опитування 2500 підприємців за результатами 7 місяців 2006 року. Про них говорили сьогодні під час засідання Ужгородського прес-клубу.
Система перевірок в Україні залишається тотальною: протягом 2006 року було перевірено 95% усіх підприємств, - це значно більше, ніж у країнах ЄС і навіть більше, ніж в інших країнах СНД (Узбекистан - 22%, Бєларусь - 66% підприємств). Середня кількість податкових перевірок на одне підприємство в 2006 році залишається на рівні 2004 року – близько 3,7 на рік.
У 2006 році одержання всіх дозволів, необхідних для бізнесу, тривало вдвічі швидше, ніж у 2004. Це свідчить про те, що дозвільна реформа дала перші результати. 5 жовтня 2006 року усі положення закону "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" набули чинності.
Практика вирішення проблем підприємців за рахунок зв’язків і неофіційних платежів залишається поширеною. Дві третини опитаних підприємців визнавали, що вдавалися до неофіційних способів "вирішення питань" з державними органами. Середньорічний розмір неофіційних платежів становить 10% виторгу підприємства, так само як і у попередні роки.
Жорстоке регулювання підприємницького середовища пригнічує конкурентноздатність українського бізнесу: у Рейтингу Перспективної Конкурентноздатності Україна посідає 84 місце - трохи вище, ніж у 2004 році, але усе ще позаду Пакистану, Молдови, Вірменії та Росії.
Сергій Глущенко, аналітик проекту IFC "Розвиток підприємництва в Україні" відзначив, що "важливою умовою поліпшення ділового середовища буде прийняття закону про перевірки, що дозволить забезпечити прозорість процедури перевірок, підвищити їхню ефективність і, водночас, зменшити їхню кількість і тривалість, буде заохочувати підприємства виконувати вимоги законодавства".
Повні дані дослідження "Ділове середовище в Україні 2006" будуть розміщені на сайті www.IFC.org/SME_Ukraine наприкінці березня 2007 р.
Леся Крайниківська, адміністратор дозвільного офісу Ужгородської міської ради повідомила, що за минулий рік за одержанням дозвільних документів до нього звернулося 2087 суб’єктів підприємницької діяльності. Наприклад, дозвіл на розміщення об’єкту торгівлі видається за термін від 2 до 5 днів.
Головний спеціаліст сектору реєстрації, ліцензування та дозвільної системи представництва Держкомпідприємництва у Закарпатській області Сергій Бокшан розповів, що, збираючи інформацію від підприємців та підприємств на місцях, фахівці Держкомпідприємництва лобіюють зміни на законодавчому рівні з метою покращення бізнес-клімату в Україні та на місцях.
До цієї новини немає коментарів