Сільські голови радилися з податківцями, як наповнювати місцеві бюджети
У Закарпатському обласносму центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій пройшло навчання сільських та селищних голів Мукачівського, Іршавського та Ужгородського районів, а також секретарів сілських рад ряду районів.
Минулого вівторка з слухачами курсів податківці провели “круглий стіл” на тему “ Роль податків у формуванні бюджетів місцевого самоврядування та перспективи їх реформування в проекті Податкового кодексу України”.
Інформуючи присутніх про стан надходжень до бюджетів усіх рівнів заступник голови ДПА у Закарпатській області Еріка Васкова підкреслила особливу роль співпраці податкових органів і органів місцевого самоврядування щодо збільшення надходжень до місцевих бюджетів. Торік це дало позитивні результати. Так, до місцевих бюджетів у минулому році надійшло 457,7 млн. грн., що на 97 млн. грн., або 26,9 відсотка більше, ніж у попередньому році. Показники бюджетних призначень надходжень до місцевих бюджетів на 2006 рік також в цілому перевиконані. Найвищі темпи приросту сплачених до сум у розрізі податків та платежів забезпечено з плати за землю – 30,4 відсотка, за ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами – 34,4 відсотка, податку з доходів громадян – 28,2 відсотка та з податку із власників транспортних засобів – 31,6 відсотка. І подібнваа тенденція має місце і в нинішньому році.
Проте резерви збільшення надходжень до місцевих бюджетів сповна не використовуються . Начальник віддіду оподаткування фізичних осіб ДПА у Закарпатській області Микола Бутенко звернув увагу на декларування доходів громадян як одне з джерел наповнення місцевих бюджетів. Органи місцевого самоврядування як ніхто інший мають бути зацікавлені у результативності цієї кампанії, поданні декларацій громадянами, які одержували іноземні доходи та доходи від інших громадян.
Важливим резервом надходжень до бюджетів сільских і селищних рад є також легалізація підприємницької діяльності та найманої робочої сили у підприємців. У минулому році припинено діяльність 27 підпільних цехів, 117 фіктивних фірм та 10 конвертаційних центрів. Внаслідок цього до оподаткування податком з доходів фізичних осіб додатково залучено більше 1500 чоловік.
Начальник відділу масово – роз’яснювальної роботи та звернень громадян Іван Діус акцентував увагу на справляння місцевих податків і їх ролі у сучасній податковій системі України та перспективі їх реформування в проекті Податкового кодексу України. Він ознайомив учасників “круглого стола” з схваленою Кабінетом Міністрів України Концепцією реформування податкової системи України, першим етапом реалізації якої має стати прийняття у нинішньому році Податкового кодексу.
Спеціально для сільських та селищних голів, депутатського активу ДПА у області розробило пам’ятку “Про джерела наповнення бюджетів органів місцевого самоврядування”. Учасники “круглого стола” висловили своє бачення проблем пошуку джерел наповнення місцевих бюджетів та вносили пропозиції щодо розширення бази оподаткування.
Відділ масово – роз’яснювальної роботи
та звернень громадян
ДПА у Закарпатській області
До цієї новини немає коментарів