Санаторне рейдерство
ПОКИ ЗАКОНИ ВЕТУЮТЬСЯ, БАЖАЮЧІ ОБІЙТИ ЇХ ВИРІШУЮТЬ СВОЇ СПРАВИ
Поспішивши скористатися слушним моментом, 11 листопада минулого року сесія Закарпатської обласної ради ухвалила рішення (за № 104) про прийняття цілісних майнових комплексів до комунальної власності Закарпатської обласної ради. Неважко здогадатися, що мало бути наступним кроком: виставлення санаторіїв на аукціон або ж проведення тишком-нишком приватизації. Йшлося про закарпатські оздоровниці, що належать ЗАТ "Укрпрофоздоровниця" — "Сонячне Закарпаття", "Карпати", "Синяк", "Поляна", "Верховина", "Квітка полонини", "Шаян". З огляду на протизаконність такого рішення господарі санаторного майна в особі ЗАТ "Укрпрофоздоровниця" подали позов до Господарського суду м. Києва і 26 грудня він виніс ухвалу: призупинити дію рішення 4 сесії 5 скликання Закарпатської обласної ради до завершення розгляду справи по суті.
Однак, незважаючи на це, процес перереєстрації оздоровчих закладів з призначенням нових керівників оздоровниць не припинився, а тому Господарський суд м. Києва виніс ще одну ухвалу, якою заборонив здійснювати дії з реєстрації або перереєстрації права власності комунальних підприємств, створених на базі цілісних майнових комплексів, а також заборонив проведення організаційно-правових заходів щодо їх переведення до комунальної власності й створення на їх базі комунальних підприємств. Ухвалою Господарського суду також заборонено голові ОДА затверджувати статути комунальних підприємств, створених на базі цілісних майнових комплексів, і готувати проекти рішення про їх призначення. Однак усупереч судовій ухвалі вже почали створювати статути. Практично на кожен із семи санаторіїв видана довідка про взяття підприємства на облік реєстрації з податковим кодом, видані нові свідоцтва на право власності, призначені нові керівники. На два засідання Господарського суду, що відбулися в Києві у січні й лютому, відповідачі з Закарпаття не з’явилися.
Чим керувалися обласні керівники, ухвалюючи рішення забрати закарпатські курорти "під себе"? При підготовці проекту рішення ніхто не поцікавився думкою ні представництва ЗАТ "Укрпрофоздоровниця" в Закарпатській області, ані головних лікарів санаторіїв. З запитанням, яка ж насправді ситуація з профспілковими курортами, ми звернулися до керівника представництва ЗАТ "Укрпрофоздоровниця" в Закарпатській області Петра Добри.
Всі закарпатські оздоровниці прибуткові, запевнив Петро Петрович. За минулий рік ними отримано 4 млн. 323,8 тисячі гривень чистого прибутку, а послуг надано на 62 млн. 366,7 тисячі гривень. 1 млн. 379 тисяч гривень прибутків має санаторій "Сонячне Закарпаття", 1 млн. 300 тисяч — санаторій "Карпати", 890 тис. гривень у "Синяка", 207 тис. гривень прибутків отримав санаторій "Поляна" , 305 тисяч гривень — "Шаян", 26 тис. гривень — "Верховина". Всі оздоровниці працювали цілорічно, на розвиток та зміцнення їх матеріальної бази було спрямовано 18 млн. 400 тис. гривень. Рентабельність лікувально-оздоровчих комплексів становить до 18,2 %. Крім того, торік названими оздоровницями перераховано в районні бюджети 24 млн. гривень. До прикладу, Свалявщина отримала 12 млн. 400 тис. грн., а це близько 30 % наповнення бюджету району, Мукачівщина — 9 млн. 500 тис. гривень, Хустський район — понад 1 млн. гривень. Такий ось, як з’ясовується, результат у "розвалених" санаторних підприємств.
Щодо ситуації, яка наразі склалася, керівник Закарпаткурорту Петро Добра переконаний, що все має робитися згідно з законом, а не поза спинами, без жодної консультації, поради з тими, хто роками працює в курортному господарстві Закарпаття.
ХТО ХАЗЯЇН У САНАТОРІЯХ, З’ЯСУЮТЬ ПІД ЧАС МОРАТОРІЮ
Закон "Про мораторій на відчуження майна, яке перебуває у володінні Федерації професійних спілок України" прийнятий парламентом 22 лютого 2007 року і підписаний президентом.
— Згідно з ним, строк зазначеного мораторію обмежено
1 січня 2008 року. За цей період передбачається провести інвентаризацію, яка має з’ясувати, якої форми власності майно в санаторіях, адже кожен санаторій володіє також державною часткою майна. До прикладу, корпуси санаторію "Сонячне Закарпаття" збудовані частково на кошти авіабудівного заводу ім. Антонова, частково на кошти Укрзалізниці з різних відрахувань тощо. Законом до 1 січня 2008 року встановлюється мораторій на відчуження нерухомого майна санаторно-курортного, туристичного та фізкультурно-спортивного призначення і основних засобів виробництва, які перебувають у володінні Федерації професійних спілок України, а також на передачу в оренду чи інше користування фізичним та юридичним особам майна, яке перебуває у володінні Федерації, — прокоментував Петро Петрович. — До спеціальної комісії для перевірки використання профспілкового майна ввійдуть народні депутати України, депутати місцевих рад, представники ФПУ, інших професійних спілок та їх об’єднань, об’єднань роботодавців, Фонду державного майна України, Рахункової палати України, Державної податкової адміністрації України, представники Генеральної прокуратури України та інших правоохоронних органів. Комісія протягом місяця має скласти перелік майна, яке забороняється відчужувати відповідно до цього Закону, а протягом трьох місяців — провести інвентаризацію відповідного майна. Комісії також доручено визначити законність перебування кожного об’єкта у володінні ФПУ, встановити щодо кожного об’єкта частку держави, ФПУ, інших профспілок, суб’єктів господарювання, перевірити законність відчуження майнових комплексів, іншого майна ФПУ закритими акціонерними товариствами "Укрпрофоздоровниця", "Укрпрофтур".
Додамо, на 21 березня призначене засідання Господарського суду, що мало винести остаточне рішення щодо передачі закарпатських оздоровниць обласній раді. Деталі цього у наступних номерах газети.
RIO
До цієї новини немає коментарів