НАЙБІЛЬШЕ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ГІДРОМЕТЕОРОЛОГІЧНОГО ХАРАКТЕРУ У 2008 РОЦІ ОЧІКУЄТЬСЯ В КАРПАТАХ І НА ЗАКАРПАТТІ
Названо дати імовірних аварій і катастроф у 2008 році
Надзвичайні ситуації у країні будуть, їх прогнозують і очікують. Справа у іншому: бути до них готовими.
296 x 216
МНС України поділяє всі надзвичайні ситуації на три класи. До першого класу належать НС природного характеру: гідрометеорологічні, геологічні і медико-біологічні. До другого – техногенні: вибухи, аварії на транспорті, викиди хімічних речовин і т. п. До третього – соціально-політичні: наприклад, загибель народного депутата чи виявлення застарілих боєприпасів.
– Аналіз надзвичайних ситуацій природного характеру, які сталися на Україні за останні десять років, вказує, що в середньому за рік відбувається 150 НС такого типу. Ми очікуємо, що 2008-й не стане виключенням, – розповідає начальник управління прогнозування МНС України Юрій Колесніченко. – 60% всіх надзвичайних ситуацій природного характеру відбудеться у II і III кварталах.
Більше всього гідрометеорологічних НС (заметілей і снігопадів, сильних дощів і вітрів) очікується у Карпатах і Закарпатті, Криму і Одеській області. Найменше – на північному сході країни. Зі слів Юрія Колесніченко, у 2008 р. існує вірогідність подальшого збільшення кількості зсувів у Криму. У областях Придніпров’я і на Донбасі – найбільш неблагополучні прогнози щодо паводків.
Серед природних НС максимальні людські втрати припадають на долю ситуацій медико-біологічного характеру. У прогнозі на майбутній рік в цьому відношенні найбільш ризиковані регіони – Вінницька, Кіровоградська і Миколаївська області.
Якщо НС соціально-політичного характеру спрогнозувати складно, то кількість техногенних аварій можна приблизно визначити.
– Песимістичний сценарій – 219 техногенних аварій, оптимістичний – 159, – вважає начальник управління прогнозування МНС України. – У I і IV кварталах 2008 року через погодні умови збільшуються аварійні ризики на електроенергетичні системах. У Донецькій, Дніпропетровській і Луганській областях вірогідні вибухи і пожежі на копальнях.
Андрій Кузьмін, ФОКУС №50
До цієї новини немає коментарів