Якість екскурсійних послуг Закарпаття береться під контроль
25 січня 2008 року у м. Ужгород за ініціативи Туристичного Інформаційного Центру Закарпаття було проведено 1-у робочу зустріч гідів-екскурсоводів, з метою підвищення якості екскурсійних послуг.
Участь у роботі взяв начальник відділу туризму Закарпатської ОДА пан. О.Марченко, завідувач кафедри туризму УжНУ п. Шандор Ф.Ф., керівник Туристичного Інформаційного Центру Коваль О.Д., та 12 гідів – екскурсоводів м. Ужгорода.
За словами п. О.Марченка, на Закарпатті розпочинається робота з підготовки до чемпіонату Європи з футболу 2012 року, і для цих потреб треба підготувати 300 гідів екскурсоводів в Закарпатській області. Разом з кафедрою туризму УжНУ, Туристичний Інформаційним Центром Закарпаття розпочав роботу по системній підготовці гідів-екскурсоводів Закарпаття. Перша група з 8 чоловік вже пройшла навчання, а це 126 годин теоретичного та практичного матеріалу. Як відзначили учасники зібрання, на сьогодні в Ужгороді працює близько 30 кваліфікованих гідів – екскурсоводів, але в той же час, слід відзначити негативний вплив приїжджих екскурсоводів з поза меж Закарпаття, які обслуговують туристичні групи, і просто озвучують неправдиві дані. Як то факт наявності у рові ужгородського замку води, як елементу оборонного значення. А про факти помилок в трактуванні історії Закарпаття мова навіть може і не йти.
Завідувач кафедри туризму УжНУ п. Шандор Ф., повідомив про зростання попиту туристів на туристичні продукти Закарпаття туристів з країн СНД, будуються сотні нових об’єктів в секторі проживання, харчування, обслуговування туристів. В той же час, відзначається низький рівень сервісу, що негативно впливає на імідж краю. Закарпатський професійний, кваліфікований гід – екскурсовод на сьогодні незахищений, в той же час, якщо наш гід проведе екскурсію в Будапешті (не маючи посвідчення), його можуть оштрафувати на 500 євро. Через це, ми ініціюємо процес обговорення можливості захисту наших фахівців на території Закарпаття, ініціюємо процес підвищення кваліфікації існуючих, навчання нових, просунення їх послуг на ринок. І хочемо відродити традицію, та ініціювати постійно діючу щоденну екскурсію по м. Ужгород.
Кафедра туризму готує майбутніх фахівців галузі туризму, а спільно з Туристичним Інформаційним Центром Закарпаття нами проводиться системний аналіз ринку туристичних послуг що надаються в області. Щодо роботи гідів екскурсоводів, то ми з впевненістю можемо сказати наступне потенціал ринку послуг гідів – екскурсоводів тільки по м. Ужгород оцінюється у 1,5 млн грн на рік Але значна частина коштів осідає у кишенях некваліфікованих (заїзних) екскурсоводів. Отже, висновок - кадрів недостатньо.
Як відзначив керівник Туристичного Інформаційного Центру Закарпаття п. О.Коваль, сьогодні треба інтегрувати усі туристичні продукти Закарпаття в один продукт, і здійснити якісний системний брендінг Закарпаття.
Інтернет проект центру http://www.tourinform.org.ua/ щодня відвідують дві сотні читачів, з різних країн світу.
Через це, з метою подальшого розвитку ринку екскурсійних послуг в сегменті розвитку потенціалу туризму Закарпаття, Туристичний Інформаційний Центр пропонує:
1. Систематично аналізувати ринок туристичних послуг по наступних напрямах:
• визначити кількість та динаміку реалізованих екскурсій і обслужених екскурсантів по видах туризму;
• проаналізувати чинники що впливають на реалізацію послуг (економічні, етнічні, релігійні та інші).
• Систематично вивчати споживчу поведінку екскурсантів з урахуванням рівня доходів, ціннісних орієнтацій, місця проживання.
• Здійснювати моніторинг збуту екскурсійних послуг з основних секторів організованого туризму і місцевого населення регіону.
• Здійснювати оцінку перспектив реалізації нових видів екскурсійних послуг (екологічні, гастрономічні, етнічні, фольклорні, ностальгічні).
2. Провести облік, атестацію екскурсійних кадрів що працюють на прийомі в області.
3. Створити в містах сучасний інформаційно-екскурсійний центр.
4. Створити асоціацію екскурсоводів Закарпаття, активізувати співпрацю з радою з екскурсійної роботи при відділ туризму Закарпатської обладміністрації.
Серед нових перспективних спеціалізованих екскурсійних турів по Закарпаттю слід відзначити:
- ностальгічні тури (для жителів які входили до країн колишньої Австро – Угорщини, Чехословаччини, для емігрантів)
- гастрономічні тури (кухня країн національних меншин що проживають в області
- історичний туризм (пам’ятки німецької, чеської, угорської культури).
- мілітариський туризм (по місцям колишніх військових подій).
- Та інші
Проаналізувавши усі запити покупців туристичних продуктів можна максимально їх задовольнити.
Екскурсоводи домовились зустрічатись щоквартально.
До цієї новини немає коментарів