Грійтеся безпечно!

Упродовж останніх років фахівці відзначають чітку тенденцію до зростання кількості пожеж, пов’язаних з несправністю теплогенеруючих приладів.

 

До появи вогню в оселях мукачівців, як свідчить статистика, часто призводять порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печей та електроопалювальних пристроїв, а також широке застосування в сільських населених пунктах саморобних опалювальних приладів, виготовлених на основі металевих діжок.


Щодо пічного опалення, то найчастіше пожежі стають наслідком відсутності протипожежних розділок (відстань від зовнішньої поверхні димаря до горючих елементів перекриття та даху) та дверцят в грубах і зольниках, що призводить до випадання на підлогу жаринок. Це особливо небезпечно, коли перед топковим отвором печі на дерев’яній підлозі відсутній металевий лист.

Призвести до пожежі може й безпосередня близькість меблів або горючих предметів до груби або печі. Потрібно також знати, що для розпалювання вогню забороняється використовувати бензин чи інші легкозаймисті речовини.

Аби уникнути пожеж, спричинених несправним пічним опаленням, варто також звернути увагу на димарі та димоходи. При тривалій експлуатації в стінах димоходу можуть з’явитися тріщини, через які повітря витягує іскри або полум’я, що, за правило, закінчується пожежею. Щоб виявити щілини комин потрібно регулярно білити (на білому фоні, дим який виходить крізь щілини залишає помітні чорні сліди), а виявлені щілини замастити глиняною чи цементно-піщаною сумішшю.

Зверніть увагу на необхідність час від часу здійснювати перевірки справності печі та димаря, а останній слід періодично чистити від сажі. До слова, коли з димаря назовні вилітають іскри, бути біді, адже в ньому накопичилося багато сажі. Температура при її горінні може сягати 800-900 градусів.

Також категорично забороняється сушити впритул до печі дрова, одяг та взуття чи інші предмети; доручати нагляд за грубкою або піччю дітям чи немічним старим людям. Ні в якому разі не можна закривати заслін димаря відразу після топлення груби, адже це може призвести до накопичення в кімнаті чадного газу, велика концентрація якого смертельна для життя людини.

Отож, правила експлуатації печей не складні, а їх дотримання дозволить уникнути вогняного лиха, а значить зберегти дах над головою, а, можливо, і власне життя чи життя й здоров’я своєї родини.

Василь ЗИЙНИЧ, інспектор ВДПН ВНПД Мукачівського РУ ГУ МНС України в Закарпатській області

 

19 лютого 2008р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів