ВОГОНЬ ПОМИЛОК НЕ ПРОЩАЄ!

У поточному році на території Свалявського району сталося 8 пожеж, одна з яких мала фатальні наслідки – загинуло двоє людей похилого віку.

 

Найчастіше, як свідчить статистика, пожежі стаються через порушення правил експлуатації електрообігрівальних приладів та пічного опалення, перевантаження внутрішньої електромережі, а також необережне поводження з вогнем осіб в нетверезому стані.


Аби уникнути вогняного лиха, варто знати як правильно поводитися у випадку пожежі. Знання цих правил може врятувати найцінніше – життя людини.

Отож, якщо ви прокинулись від шуму пожежі і запаху диму, не намагайтеся одразу встати з ліжка, а скотіться з нього на підлогу, та повзіть під хмарою диму до дверей вашого приміщення. Пересуватися поповзом потрібно через те, що біля підлоги найменша концентрація небезпечного для людини окису вуглецю. Діставшись дверей, в жодному випадку не відчиняйте їх відразу, а обережно доторкніться до них тильною стороною долоні. Якщо двері не гарячі, то обережно відчиніть їх та швидко виходьте, однак, пересуваючись до виходу. Перевіряйте кожні двері на шляху та обов’язково зачиняйте їх за собою.

Якщо ж двері гарячі - не відчиняйте їх, оскільки дим та полум’я, що вже вирують у сусідньому приміщенні, не дозволять вам вийти з кімнати. В цьому випадку не піддавайтеся паніці. Відомо чимало фактів, коли вдавалося врятувати людей здавалося б з неймовірних ситуацій, однак для цього потрібно вжити ряд заходів, які дозволять вам протриматися в кімнаті до прибуття пожежних підрозділів. Передусім, щільно зачиніть двері, а всі щілини і отвори в них заткніть тканиною, щоб уникнути подальшого проникнення диму. Запам’ятайте, на пожежах головним ворогом людини є не полум’я, а саме дим, який отруює організм людини. Далі спробуйте відчинити вікно або розбити його твердим предметом та намагайтеся у будь-який спосіб привернути до себе увагу людей. Не бійтеся кричати та звати на допомогу.

Якщо ви перебуваєте у багатоповерхівці, пам’ятайте, що користуватися ліфтами небезпечно, окрім того будинок можуть в будь-який час знеструмити, тож опинитеся у димовій пастці. Не намагайтеся самотужки пробратися крізь полум’я, якщо воно вирує поверхом нижче – краще щільно зачиніть двері до квартири, а всі щілини і отвори в них заткніть тканиною. Обов’язково зателефонуйте в пожежну охорону (телефон 01) і чітко вкажіть адресу, своє ім’я та прізвище, номер телефону з якого телефонуєте, відповідайте на всі запитання диспетчера служби – будь-яка довідкова інформація стане у пригоді під час гасіння пожежі.

Андрій ТОПІЙ, начальник відділення з питань наглядово-профілактичної діяльності Свалявського РВ ГУ МНС України в Закарпатській області

 

19 лютого 2008р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів