"Добронська паприка"
В селі Мала Добронь сьогодні відбудеться фестиваль перцю
Село Мала Добронь розташоване поблизу кордону з Угорщиною за 25 км від Ужгорода. У кожному обійсті по кілька теплиць. Селяни закладають другий посів огірків, що дозріють наприкінці листопада. Уже зібрали врожай паприки.
Майже в кожній хаті вирощують паприку. Стручки перцю вони не продають, а сушать і перемелюють, пише "Газета по-українськи". Так роблять у кожному дворі.
На відміну від інших овочевих культур, паприка росте у відкритому ґрунті. У Великій Доброні десятки років сіють ”Добронську”. Цей сорт вивели тут, у селі. Його вирощують уже 50 літ. Сорт не капризний, родить добре.
Урожай паприки у Великій Доброні збирають наприкінці серпня - на початку вересня. Зеленувато-червоні овочі кладуть у білі мішки. Потім кожну перчину нанизують на міцні нитки й вивішують в обійсті під сонце. Стручки дозрівають і червонішають.
Щоби висохла, як кажуть, на перець, потрібно два тижні. Потім ще два-три дні треба дати їй зсохнутися. Ну а вже потім мелемо. Із 12–13 кг свіжих перчин потім отримують кілограм сухого меленого червоного перцю. За один сезон кожна сім’я намелює 30–40 кг паприки.
Угорська кухня неможлива без перцю
Паприку щедро додають майже в усі угорські національні страви. Останніми десятиліттями її широко використовують у закарпатській кухні. Приправа додає стравам пікантного смаку та червонуватого кольору. Угорці обов"язково додають паприку у гуляш - м’ясне рагу, перекельт - рагу з кришеною цибулею і паприкаш. Паприкашем називають усі страви зі сметанним соусом і паприкою.
Паприку в Угорщину привезли турки. Угорська паприка має з десяток визнаних відтінків смаку. Із Угорщини її експортують майже 5 тис. т.
До цієї новини немає коментарів