На Закарпатті з’явився угорський національний туристичний шлях

Ініціаторами ідеї та розробниками самих маршрутів є фахівці кафедри туризму Ужгородського нацуніверситету, Головного управління з питань євроінтеграції, зовнішньоекономічних зв’язків та туризму Закарпатської ОДА та Регіонального туристично-інформаційного центру Закарпаття.

 

На Закарпатті розробляють мережу національних туристичних шляхів. Зокрема, уже відкрили угорський національний туристичний шлях. Про це власкорові ЗІКу повідомив завідувач кафедри туризму Ужгородського національного університету Федір Шандор.

Національний туристичний шлях об’єднує кілька маршрутів та презентує історію, культуру та побут представників національних меншин, що населяють Закарпаття. Ініціаторами ідеї та розробниками самих маршрутів є фахівці кафедри туризму Ужгородського нацуніверситету, Головного управління з питань євроінтеграції, зовнішньоекономічних зв’язків та туризму Закарпатської ОДА та Регіонального туристично-інформаційного центру Закарпаття.

До національного туристичного шляху входять німецький, словацький, румунський, єврейський та ромський шляхи.

Угорський національний туристичний шлях об’єднує кілька локальних маршрутів. Це, зокрема, знаменитий "татарський шлях" - від Верецького перевалу до села Косино поблизу угорського кордону, що уособлює собою умовний маршрут переселення угорців у 896 році. Другий маршрут триває із низів’я Тиси до її до витоків - Білої і Чорної Тиси (уздовж Тиси живуть угорці трьох країн Європи). Третій маршрут пов’язаний з подіями угорської визвольної війни 1703-1711 рр. та Ференцом ІІ Ракоці, вождем угорського повстання проти австрійців. Четвертий маршрут - художній. Він проходить місцями, де проживали видатні угорські митці: Імре Ревес, Міхай Мункачі та інші.

Довідка ЗІКу.

На Закарпатті розробляють мережі туристичних маршрутів "Гастрономічний шлях" та "Військовий шлях".

Гастрономічний шлях представлятиме традиційні страви Закарпаття, кухню національних меншин і заклади, де їх найкраще готують. Туристи зможуть не тільки скуштувати, а й навчитися їх готувати. Можна буде обрати одноденний тур чи триваліший. Також можна обирати український, угорський, циганський тощо маршрут.

До початку наступного року також будуть здійснюватися екскурсії Військовим туристичним шляхом. Вони знайомитимуть з оборонними лініями, які проходили територією області, серед яких загальновідомою є лише одна - так звана "лінія Арпада".

 

19 жовтня 2008р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів