ЯКИЙ ПРЕЗИДЕНТ ПОТРІБЕН УКРАЇНІ

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання прес-клубу на тему: „Які вимоги повинні ставити закарпатці (українці) до майбутнього президента”. Йшлося також про те, чим керуються у своєму виборі пересічні закарпатці та про останні події у виборчому контексті.

 

У засіданні взяли участь експерти-соціологи Маріанна Колодій, Олександр Пєлін та
Федій Шандор.
За словами Маріанни Колодій, цьогорічна виборча кампанія позначена масштабним використанням технологій, спрямованих на підсвідомість, а не на свідомий вибір громадянами. Як наслідок, люди не можуть вимагати певного результату від обранця, оскільки обираючи не ставили перед ним конкретних завдань. Натомість кандидатами у сучасному суспільстві стають люди, які найкраще можуть "зіграти роль". "Люди дуже часто обирають не політичних лідерів, а політичних акторів", — каже М. Колодій. — Вона також звернула увагу на те, що в останні роки змінився рівень вимог до претендентів на найвищі посади у держави, як і рівень суспільної моралі, оскільки чимало колишніх цінностей просто знецінилися.
Олександр Пєлін зауважив, що практично усі кандидати у президенти допускають помилок у позиціонуються власної особи. "Головною фішкою цих виборів є питання голосувати за чоловіка чи жінку, за сильну руку чи демократію тощо", — каже О. Пєлін. О. Пєлін також звернув увагу на кандидатів, які "відтягують" голоси від лідерів. Наприклад, І. Богословська забере голоси від Ю. Тимошенко. Натомість наразі схильні голосувати за жінку 26 % електорату, інші хотіли б бачити президентом чоловіка. Від 23 до 26 % виборців досі не визначилися за кого голосувати.
Федір Шандор зауважив, що основні вимоги, які повинні ставити виборці перед кандидатами — це питання що кандидатом конкретно зроблено і що він планує зробити для конкретного виборчого округу.
Виборці сприймають голосування через призму власних потреб. Наприклад, Олександр Пєлін розповів, що до нього звернулася мешканка Закарпаття із запитанням за кого слід голосувати, щоб її чоловік мав змогу продовжувати працювати у Москві. "Жоден із кандидатів гарантувати цього не може, — каже О. Пєлін. — Тому треба адекватно сприймати вибори президента".
Він також навів думку студентів, серед яких нещодавно проводилося опитування: щодо жінки-президента студенти орієнтуються на образ Маргарет Тетчер, щодо чоловіка — кожен третій називає взірцем образ Ярослава Мудрого.
"Жоден із зареєстрованих кандидатів не стане президентом всієї України, частина громадян ніколи не сприйме обраного більшістю. Беззаперечного лідера у країні наразі нема", — вважає Маріанна Колодій.

 

09 листопада 2009р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів