Суд подовжив затримання Кравченка

Служба безпеки України ще не висунула звинувачення колишньому генералові СБУ Валерію Кравченку, затриманому минулого тижня при поверненні з Німеччини в Україну.

 

Як повідомив заступник голови СБУ ?гро Дріжчаний, суд подовжив термін затримання Кравченка до 10 днів.

Проти нього порушено кримінальну справу за статею, яка передбача? покарання за передачу чи збирання конфіденційної інформації.

?гор Дріжчаний: "Я не хотів би називати це слово дезертирство, воно в даному випадку можливо не зовсім вдале з правової точки зору, але Кравченко скоїв протиправні дії, пов'язані з невиконанням обов'язків військовослужбовця."

Тим часом, в інтерв'ю опозиційному 5-му телеканалу син Валерія Кравченка, Артур, сказав, що зустрічався з представниками органів безпеки, які говорили, що панові Кравченку нічого не загрожу?.

Валерій Кравченко, який опікувався безпекою в посольстві України у Німеччині, у лютому цього року оприлюднив заяву в ефірі Німецької Хвилі, сказавши, що ма? свідчення стеженя української влади за опозиційними політиками.

Ці ж заяви пан Кравченко зробив і в ефірі Української служби Бі-Бі-Сі.

Українська влада і зокрема СБУ неодноразово заперечували стеження за політиками.

Ці звинувачення неодноразово спростосували керівники правоохоронних структур України та президент Леонід Кучма, заявляючи також, що Валерій Кравченко вже не ? працівником посольства у Німеччині і звільнений із СБУ.

Генерала Кравченка затримали минулого четверга і доставили до Львівського управління СБУ.

Мету приїзду Валерія Кравченка до України пояснив бізнесмен і у минулому працівник одного із консульств України у Німеччині Володимир Цвіль.

Він твердить, що генерала Кравченка затримали, аби вилучити документи, які стросуються ?касетного скандалу? та роботи українських спецслужб.

Однак, як сказав журналістам пан Цвіль, Валерій Кравченко встиг передати ці матеріали своїм рідним, які чекали на нього на україно-польському кордоні.

Володимир Цвіль, який супроводжував генерала із Німеччини і якого також спочатку затримали, але згодом відпустили, запевня?, що Валерій Кравченко хотів повернутися з Німеччини до України до виборів 31 жовтня, бо вважав, що у такий спосіб ?може зберегти чесне ім'я офіцера і ніхто не зможе дорікнути йому у тому, що він залишився за кордоном до кращих часів?.

Валерій Кравченко та Володимир Цвіль неодноразово зустрічалися із колишнім охоронцем Леоніда Кучми Миколою Мельниченком, який зараз перебува? у США.

14 жовтня у Варшаві плану?ться прес-конференція Миколи Мельниченка та колишнього депутата парламенту Олександра ?льяшкевича, які обіцяють оприлюднити нові фрагменти записів у президентському кабінеті, які компрометують посадових осіб України.

 

11 жовтня 2004р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів