ЯК ВИ ОЦІНЮЄТЕ КРИМІНОГЕННУ СИТУАЦІЮ НА ЗАКАРПАТТІ ТА РОБОТУ МІЛІЦІЇ?

Минає 2009-й рік, а з ним -- усі пережиті радощі й біди. Як свідчить статистика, у криміногенному плані цей рік видався непростим.З настанням економічної кризи на Закарпатті як загалом і в Україні, відчутно зріст рівень злочинності -- майже на 17 відсотків.

 

Суттєво (на 27,6%) побільшало в краї тяжких та особливо тяжких злочинів: навмисних убивств, розбійних нападів, тяжких тілесних ушкоджень тощо. Але й міліція недарма свій хліб їла: відсоток розкриття злочинів майже усіх категорій в маленькому Закарпатті вищий, ніж в середньому по державі. Порівняно з минулим роком, розкрито на 11 відсотків більше тяжких злочинів. Як наслідок, за базовим показником роботи правоохоронних органів -- рівнем злочинності, на 10 тисяч населення Закарпатська область вважається однією з найспокійніших в Україні, поступаючись лише Івано-Франківській: 42,4 злочини проти 36,2.

Однак, роботу міліції найкраще може оцінити громадськість. Якою була цьогоріч криміногенна ситуація в краї і як, на вашу думку, спрацювала міліція? З таким запитанням ми звернулися до представників мас-медіа краю.

Наталія ПЕТЕРВАРІ, власний кореспондент радіо “Свобода” та інформагенції “УНІАН” у Закарпатській області:

-- На щастя, я не відчула того, що в краї зріс рівень злочинності. Якщо раніше частіше довідувалася з розповідей знайомих або читала в газетах, що на когось напали на вулиці, згвалтували, побили чи пограбували, то тепер такого немає. З іншого боку, через економічну кризу побільшало квартирних крадіжок. Це мене турбує. До честі міліції на наших вулицях поступово наводиться порядок. Хоча я навіть посилила б контроль, адже люди, на жаль, полюбляють “посвинитися”... А поява міліціонера відразу дисциплінує. Вуличні патрулі, наприклад, затримали двох грабіжників, які нападали вечорами в Ужгороді на жінок.

Серед здобутків року, який минає, я б назвала те, що нарешті забрали табір для нелегальних мігрантів у Павшино на Мукачівщині. Вважаю це хорошим кроком. Я не расистка, не маю упередженого ставлення до темношкірих, але вже було неприємно спостерігати засилля людей азіатської зовнішності на вулицях Ужгорода. Вони тинялися містом цілими групами, а репутація у них, чесно кажучи, не з найкращих.

Стосовно побажань, то нехай би вже міліціонерам у новому році нарешті підвищили зарплату, адже усім добре працюється, коли є відповідний стимул. Хотілося б також, аби в міліцію йшли працювати високоосвічені люди, які добре розуміються на законах і можуть допомогти громадянам, щоб поменше було випадків корупції в органах внутрішніх справ, аби люди довіряли правоохоронцям, вірили, що їм допоможуть.

Андрій ГАНУСИЧ, головний редактор газети “Закарпатська правда”:

-- Загалом роботу міліції у 2009 році оцінюю позитивно. Як-не-як, а Закарпаття вважається однією з найспокійніших областей у криміногенному плані. Особливо хотілося б відзначити боротьбу з хабарництвом, адже у 2009 році ми стали свідками викриття низки гучних кримінальних справ проти нечистих на руку чиновників. Щоправда, тривожить той факт, що цього року в області сталося кілька резонансних вбивств, які, на жаль, донині не розкриті. Маю сподівання, що закарпатська міліція докладе максимум зусиль, аби зменшити у послужному списку кількість "глухарів".

Чабо БАЛОГ, редактор відділу газети “Карпаті Ігаз Со”:

-- З настанням економічної кризи в державі я особисто очікував, що криміногенна ситуація в краї буде набагато гіршою, ніж є тепер, що суттєво побільшає вбивств із корисливих мотивів, пограбунків, крадіжок тощо. На щастя, цього не сталося, судячи з міліцейської статистики, яку оприлюднив журналістам на прес-конференції начальник ГУМВС генерал Павло Кононенко. Злочинів справді побільшало, проте міліція дає собі з ними раду. Скажімо, я особисто в будь-яку пору доби спокійно можу вийти на вулицю, не боячись грабіжників чи п’яних хуліганів, як то було раніше. Сподіваюсь, що громадяни будуть захищеними від криміналітету і в році наступному.

Оцінюючи роботу керівництва закарпатської міліції, зауважу: нові керівники завжди привносять у роботу колективу щось свіже, якісь новації. Зробив це і Павло Кононенко, гадаю, робитиме це і в наступному році. Лиш би дали йому можливість працювати, бо один рік -- це занадто короткий проміжок, аби себе показати. Та й рік новий, передбачається, буде доволі напруженим як для суспільства загалом, так і для правоохоронців. Нас чекають непрості вибори: президентські, парламентські, під час яких, звісно, будуть спроби різноманітних провокацій, “розборки”. Сподіваюся, що все обійдеться.

Петро ПОЛІХА, редактор відділу Західного інформаційного агентства "Простір":

-- Рік, що минає, безумовно, був важким для більшості громадян. Не становлять виняток з цього сумного правила, й правоохоронці. Для закарпатської міліції 2009-й був важким ще й у криміногенному плані. Тим більше прикро, що подеколи винуватцями ставали самі міліціонери. Трагічні події у Ракошині та на Великоберезнянщині, коли за участі співробітників ОВС загинули люди -- цьому приклади. Тож підстав для аналізу й висновків, гадаю, є більш ніж достатньо.

Але, водночас, не варто забувати і про позитивний бік роботи наших правоохоронців. Якось я став свідком вуличної бійки в Ужгороді. Два молодики щосили гамселили один одного. Неподалік раптом заволала жінка: "Рятуйте, убивають!" Аби не брати гріх на душу, зателефонував на 102. До честі наших міліціонерів, через 10 хвилин на місце події прибула патрульна машина. Чоловіків розборонили. Як на мене, цей приклад показовий, бо я не представлявся черговому працівником ЗМІ...

Тому в новому році бажаю нашим міліціонерам бути відповідальними, а честь мундира берегти не на словах, а щоденною працею, завжди пам’ятати: вони -- представники влади. Найчастіше дії окремих правоохоронців дають підстави судити про всю міліцію. Тож зичу нашим стражам порядку здоров’я, добра, благополуччя та взаємоповаги.

Володимир ПАВЛЮХ
ВЗГ ГУМВС України в Закарпатській області

 

28 грудня 2009р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів