Західна Україна повстане у разі впровадження другої державної мови

Мешканці Західної України сприймуть результат виборів незалежно від того, хто стане Президентом. Про це сьогодні, 8 лютого, у коментарі ЗІКу зазначив голова Львівської облради Мирослав Сеник.

 

"Станом на сьогодні немає активних дій у Києві, майданів, як це було у 2004 році. Це свідчить про те, що населення готове сприйняти той чи інший результат", – прокоментував голова Львівської облради.

Водночас Сеник наголосив, що Західна Україна залишиться незламною щодо принципових питань політики майбутнього Президента.

"Я вчора був просто шокований, коли кандидат у Президенти Янукович, ще не ставши Президентом, свою першу промову після виборів виголосив російською мовою. Відразу всі побігли говорити російською мовою. Навіть, наша землячка Ганна Стеців-Герман теж одне із інтерв’ю давала російською мовою. Мене це не тільки насторожує, а й обурює. Я думаю, така сама реакція у більшості населення нашої області", – пояснив він.

Відтак голова Львівської облради не виключає можливість спротиву Західної України у разі впровадження другої державної мови.

"Я абсолютно цього не відкидаю. Мовне питання – це є наріжне питання. Якщо в нас не буде єдиної державної мови – це перший крок до того, щоб втратити єдину унітарну державу.

Західна Україна завжди реагувала на антиукраїнські випади. Це було і при Президентові Кравчуку, Кучмі і при Президентові Ющенку. Коли після виборів 2006 року Ющенко подав кандидатуру Януковича на Прем’єр-міністра. Чекати спокою новій владі, якщо вона буде діяти не в інтересах України, від Західної України не доводиться", – наголосив Сеник.

***



8 лютого Карпатський центр Полінгових досліджень провів на замовлення експрес-опитування, щодо ставлення ужгородців до запровадження російської мови як другої державної.

За результатами опитування, 72% ужгородців поставились вкрай негативно до запровадження цієї пропозиції. 11% підтримало дану ініціативу. В той же час, 15% сказало, що їм байдуже, 2% відмовились від відповіді.

65% респондентів, знають, хто є ініціатором та чітко усвідомлюють, що пропозицію затвердити другу мову державну виносить Партія Регіонів. 15% повідомили, що чули про подібну ініціативу. 15% цю ініціативу Компартії. 5% нічого не знать про цю ініціативу.

Опитано 360 респондентів.

 

08 лютого 2010р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів