Що робити, аби вберегтися від спеки
У серпні в Україні встановилася спекотна погода - 40-42°С, не характерна для клімату України. Міністерство охорони здоров’я України рекомендує здійснювати заходи для послаблення несприятливої дії високої температури в житлових та громадських будинках, офісних приміщеннях:
Заходи для послаблення несприятливої дії високої температури в житлових та громадських будинках, офісних приміщеннях:
- застосування сонцезахисних пристроїв на вікнах;
- застосування вікон із тонованим склом;
- застосування локальних кондиціонерів;
- застосування централізованих систем кондиціювання, охолодження та вентиляції в будинках;
- застосування повітряних завіс на входах у будинки;
- адміністративне регулювання режиму праці (скорочення робочого дня, зміна початку та закінчення робочого дня, обладнання кімнат відпочинку з оптимальними параметрами мікроклімату та повітрообміну тощо);
- застосування звичайних електричних вентиляторів;
- збільшення обідньої перерви працівників до 3-4 годин, виключивши роботу в найспекотніший період з 13 до 16 години;
- роботу, що потребує великих фізичних зусиль та відповідно супроводжується виділенням тепла організмом людини, планувати на ранішні або вечірні години;
- працівникам із хронічною патологією, особливо серцево-судинної системи, необхідно проконсультуватися з лікарем та виконувати його рекомендації.
При роботі на відкритому повітрі:
- застосування головних уборів та сонцезахисних окулярів, встановлення декількох перерв з прийняттям прохолодного душу;
- забезпечення працюючих якісною питною водою.
З метою профілактики порушень водно-сольового балансу вода повинна містити мінеральні солі та мікроелементи.
Для профілактики порушень імунної системи рекомендовано вітамінопрофілактику та овочеві дієти.
Питання забезпечення нормативних показників мікроклімату регламентовані будівельними нормами і правилами СНиП 2.04.05-91 "Отопление, вентиляция и кондиционирование воздуха", державними будівельними нормами ДБН В.2.2-15-2005 "Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення", ДСН 3.3.6.042-99, "Санітарні норми мікроклімату виробничих приміщень", затверджені постановою Головного державного санітарного лікаря України від 01.12.1999 №42. Із зазначеними санітарними нормами можна ознайомитись на офіційних веб-сайтах Верховної Ради України та інформаційно-аналітичного центру "Ліга".
Згідно із ст.13 Закону України "Про охорону праці" забезпечення належних умов праці працівників, створення нормативних значень параметрів мікроклімату з метою попередження зниження їх працездатності є обов’язком роботодавця, за порушення якого він несе безпосередню відповідальність.
Департамент охорони здоров’я МНС України.
До цієї новини немає коментарів