Чий дим і чому гірше пахне?..
У середу по полудні на території ужгородського сміттєзвалища з’явився дим від невеликого займання сміття
На сполох про це забили чиновники райдержадміністрації з надзвичайних (і не дуже) ситуацій, які нібито помітили дим, проїжджаючи мимо. Вони ж і наробили штучного переполоху й галасу.
Адже щоб цей дим побачили всі екстрено скликані (у т. ч. журналісти), треба було пройти углиб звалища добрий кілометр і з ситуації було очевидним, що від цієї "турботи" районного начальства про міське сміттєзвалище тхне політикою, як від самого сміття. У "смітниковій" виставі задіяли навіть офіцерів МНС високого рангу, тож у журналістів виникало питання, а на кого ж районні "надзвичайники" залишили район, у якому проблем зі смітниками та їх пожежонебезпечністю куди більше.
Достатньо навідатися на сумнозвісне сміттєзвалище на околиці с. Великі Лази. З огляду на попереджувальну табличку вся турбота про пожежну безпеку обмежується надписом-попередженням про штраф 1500 грн. за викидання сміття деінде. Але ні охорони, ні огорожі. Не дивно, що зовсім поруч у таку аномальну спеку діти... "грілися" біля багаття. Саме це побачили журналісти і зафіксували телеоб’єктиви. Вочевидь районне начальство "печуть" лишень проблеми міського сміття, а ось власного — ні.
— Це проблема з двадцятирічним стажем. До 70 % сміття з Ужгородського району везуть у місто Ужгород. Усі вісім в’їздів до міста перетворені на суцільні стихійні сміттєзвалища, хоча жодної копійки компенсації з районного бюджету в місто не надходить. Для облаштування в’їзних контейнерних майданчиків за всі 20 років районна рада не придбала жодного контейнера для сміття. Хоча від мене до райради і РДА регулярно, напередодні формування кожного річного бюджету, надходить пропозиція придбати на кожний в’їзд по 10 контейнерів місткістю 1100 літрів. Ми навіть погоджуємося за власні (ужгородців) кошти вивезти це сміття на полігон — прокоментував ситуацію міський голова Ужгорода Сергій Ратушняк. — Про саботаж і бездіяльність обласної екології годі й казати. Як, власне, і про природоохоронну прокуратуру. Маємо бруд, втрати бюджетних коштів і гвалт та виїзди агітбригад для крику "Звалище горить! Рятуйте! Звалище закрити!.." І на ці нескінченні виїзди є кошти, люди, авто, кінокамери, ефіри на радіо і телебаченні, шпальти газет і листівок…
А що далі? — запитую я. Хіба є інший облаштований полігон? Чи є виділена і передана місту земельна ділянка розміром 10—15 га? Є дозволи всіх необхідних служб на саме таке її цільове використання? Є державні й обласні кошти на облаштування нової першої кладки розміром близько 1 га за євростандартами "ізольований сандвіч"? Немає! Тоді навіщо гвалт підіймати і при цьому нічого не робити.
РІО
До цієї новини немає коментарів