14 загиблих на пожежах як наслідок проблем у суспільстві

Станом на перше березня на території Закарпатської області сталося 143 пожежі на яких загинуло 14 людей. Ще три особи постраждали. З аналізу цієї сумної статистики видно, що навіть такі поняття як "ріст пожеж" та "загибель на них людей" теж мають своє підґрунтя - за більшістю вогняних трагедій стоїть поєднання людського фактору із суспільними проблемами, які прямо чи опосередковано впливають на людську громаду.

 

З огляду на пожежну статистику, найбільш незахищеною та уразливою ланкою суспільства залишаються люди похилого віку. Так, з 14 загиблих лише у трьох вік не перевищував 50 років. Через власну немічність люди поважного віку просто не в змозі належним чином потурбуватися про власну безпеку. Як наслідок в їхніх помешканнях частіше ніж в інших виникають пожежі через несправне пічне опалення, пошкоджені електрику, газо- та електроприлади.

Під час спроби обігріти власне помешкання загинуло восьмеро наших земляків. Наймолодшому з них виповнився 51 рік, а загинув під час пожежі, спричиненою порушенням правил експлуатації газової плити. Жертвами неправильної експлуатації пічного опалення стали четверо мешканців краю. А через електричний обігрівач, як свічка вночі, також згасли три людські життя.

З жахом чопські рятувальники говорять про загибель 86-річної жінки та її 63-річного доглядальника. Пенсіонери померли уві сні через те, що один з них в холодну ніч поставив електрокамін прямо на ліжко. За словами старожилів пожежної охорони цього містечка, на їхній пам’яті згадується лише один випадок, коли на підконтрольній їм території загинула людина. А про групову загибель місцеві вогнеборці взагалі ніколи і не чули до недавнього часу!

Ще дві загибелі літніх людей можна було б попередити за умови, що родичі й сусіди, які мешкали неподалік, звертали б більше уваги на пенсіонерів та їхні потреби. Варто згадати випадок, коли в одному з сіл Перечинського району, у вогні загинула 68-річна жінка. Пожежу ліквідували місцеві мешканці, але було вже пізно. Фахівці пожежної справи, при огляді місця події, поруч з тілом загиблої власниці виявили трупи двох котів та собаки. З огляду на незвичне розташування тіл пенсіонерки та чотирилапого друга можна було зробити висновок, що пес намагався за ногу витягнути жінку з епіцентру загорання, але й сам загинув разом з господинею.

Але великий відсоток пожеж виникає і через нехтування елементарних правил пожежної безпеки, недбалість чи необережність громадян. Серед причин, що сприяють появі “червоного півня”, не останньою є паління в ліжку. З початку цього року розпрощалися з життям через цигарку п’ятеро чоловіків віком від 35-и до 78-и років. В одному з таких випадків загинув нічний охоронець, тіло якого пожежники виявили на дивані у службовому приміщенні. До слова, більшість пожеж закінчується фатально саме через згубну людську звичку випити й перед сном закурити.

Варто також зауважити, що через пожежу в житловому будинку, яка виникла під час застілля, загинув молодий чоловік 33-х років, життя якого можна було б врятувати, якби друзі, що сиділи за столом, вчасно помітили відсутність товариша.

Аналіз показує, що перелік причин загибелі людей на пожежах залишається незмінним в усі часи - безвідповідальна поведінка здавалося б свідомих людей і безпомічність стареньких, що не можна вирішити лише участю рідних і близьких. Виходячи з цього, управління МНС впроваджує додаткові заходи щодо попередження травмування та загибелі людей на пожежах у найскладніших (відповідно до оперативної обстановки з початку року) районах. Це Мукачівщина, Тячівщина, Хустщина та місто Чоп. Та все ж можливо не останнє місце займає і виховання молоді задля взаємодії поколінь. Тож всі ми повинні турбуватися про безпеку свою і оточуючих нас людей, тому що завтра біда може трапитися і з нами.

Старший лейтенант служби цивільного захисту Олег Шрамко
Центр пропаганди УМНС в Закарпатській області

 

03 березня 2011р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів