Податківці Закарпаття провели широкомасштабну соціальну акцію, спрямовану на виведення заробітної плати "із тіні"

Протягом січня-червня 2011 року працівники податкової служби області виявили 1882 працівників без оформлених трудових відносин. З них 1868 вже залучено до оподаткування, до бюджету додатково надійшло 477 тис. грн.

 

Розуміючи, що лише фіскальними методами побороти таке явище як зарплата у "конвертах" неможливо, ДПА у Закарпатській області у червні провела широкомасштабну соціальну акцію. Головною метою, яку працівники податкової служби поставили перед собою, було привернути увагу громадськості до проблем тіньової зайнятості та наслідків, до яких вона може призвести, сформувати негативне ставлення у суспільстві до "сірих" зарплат.

Роз’яснювальні заходи проводили одночасно усі податкові органи області регіонального та місцевого рівня. Протягом червня виготовлені тематичні листівки та флаєри, сіті-лайти розповідали закарпатцям про ризики неофіційного працевлаштування, а роботодавців закликали оформити належним чином відносини із найманими працівниками. Друковану продукцію розповсюджували 40 волонтерів податкової служби, які для акції мали спеціально виготовлені футболки з написом "За чесну зарплату".

Загалом понад 20,5 тисяч примірників друкованої продукції було розповсюджено у найбільш багатолюдних місцях – в автотранспорті, в банках, органах місцевого самоврядування, органах Пенсійного фонду, супермаркетах, закладах громадського харчування (кафе, ресторанах), на ринках, вокзалах тощо. Широко використовувалися і можливості медіа – як друкованих, так і електронних ЗМІ, Інтернет-видань. Особисто керівники податкових органів зверталися до громадян і роботодавців, закликаючи їх оформити трудові відносини.

Крім того, було проведено 250 зустрічей з представниками органів місцевого самоврядування та 425 з керівниками ризикових суб’єктів господарювання, після яких 80% суб’єктів господарювання збільшили кількість найманих працівників, а вже працюючим підвищили заробітну плату.

Очікувані результати від проведеної соціальної акції – збільшення кількості належним чином оформлених найманих працівників та підвищення середнього розміру заробітної плати, а відповідно додаткові надходження з податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів та внесків до Пенсійного фонду.




Відділ масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА у Закарпатській області

 

13 липня 2011р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів