Вікторія Андрусів: “Дебілку” продиктувало життя...”

Не дивно, що прес-конференція розпочалася із обговорення питання, чи не надто сміливою і провокативною є назва книги

 

З цього приводу авторка зазначила: "Ця розповідь — не про розумово чи фізично неповноцінну людину. Таким чином я хотіла узагальнити такий образ, в якому нас хочуть бачити можновладці, тобто ті люди, які нас поставили у ті умови, які маємо. В країні зараз відбуваються такі складні процеси, за яких нівелюються духовні цінності і людина інтелігентна безліч разів потрапляє у ситуації, коли саме так себе і почуває — дебілом чи дебілкою. Це різноманітні ситуації, про які я, власне, і пишу в книжці. Наприклад, гастарбайтери, які натовпами ходять по всіх країнах світу, заробляючи гроші, не зважаючи на покликання і вищу освіту, аби заробити якусь копійчину та прокормити сім’ю. Це все існує, навіть якщо ми боїмося говорити про це. Наприклад, комп’ютерник, який приходить на біржу праці, а йому пропонують перепрофілюватися на фрезерувальника. Вчителька, яка викладала своїм учням етику, але насправді усвідомлює, що справжнє життя і світ, в якому вона живе, зовсім не такі, а вона, виходить, пропонує учням абсолютно абсурдні речі. Я намагалася зібрати в цій книжці всі образи. І от що у мене вийшло. Я впевнена, комусь назва збірки відверто не подобається, але її продиктувало наше життя".
Книга Вікторії Андрусів видрукувана цього року у видавництві "Ліра" і зовсім нещодавно була представлена на 18-му Львівському форумі видавців. Як повідомила директор видавництва, назва книги викликала в людей і посмішку, і здивування, та все ж зацікавила аудиторію.
Ця книга є збіркою окремих оповідань, серед котрих: "Надибанець", "Варош є варош", "Гріх", "З поверненням", "Листоноша", "Толеранція", "Мама", власне "Дебілка" та інші. Як зазначила присутня під час презентації директор видавництва Олена Кухарська, Вікторія Андрусів володіє такою майстерністю слова, яка проникає в душу і вміє змінити ставлення людини до тієї чи іншої події. "Мене тішить, що саме закарпатські письменники наразі є активними в літературному середовищі, і що Вікторія — одна з них. Сьогодні ми робитимемо все, аби налагодити реалізацію книги по всій Україні, бо на даному етапі це досить-таки проблема", — зазначила Олена Кухарська.
Своїм враженням від "Дебілки" поділилася із присутніми письменниця Христина Керита. За словами письменниці, найбільше її схвилювало оповідання "Босорканя". "Я надзвичайно багато читаю і мало чим мене можна здивувати, однак це оповідання просто розхвилювало. Властивість письма Вікторії — творити зримі образи. Я чітко побачила цю нещасну Юльчу, закарпатську жінку, із повністю знищеним життям, і мені стало боляче за неї. Вікторія не байдужа до того, про що пише. Вона не просто підглядає за життям і занотовує це. Вона пише небайдужим серцем, тому, читаючи твори, проймаєшся ними", — сказала Христина Василівна.
Вам цікаво, хто ж це Дебілка, і чому вона саме така? Прочитавши книгу на одному диханні, ви знайдете відповідь на це запитання. Придбати збірку можна у видавництві "Ліра" та магазині "Кобзар".
Прес-центр "Закарпаття"

 

07 жовтня 2011р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів