На Закарпатті одна пожежа забрала два людські життя
28 листопада під час пожежі у житловому будинку у селі Квасово Берегівського району загинуло двоє людей. Як з’ясувалося, ними виявилися 73-річна власниця та її 52-річний син. Вогонь знищив покрівлю, перекриття, двері, вікна житлового будинку, речі домашнього вжитку та частину покрівлі господарської будівлі. Що призвело до знищення матеріальних цінностей та позбавлення життя громадян, встановлюють фахівці управління Держтехногенбезпеки у закарпатській області, однак однією з основних версій є порушення правил монтажу електроустановок.
Загалом з початку року на території області вже сталося 1056 пожеж, завдана матеріальна шкода від яких перевищує вісім мільйонів гривень. У вогні загинуло 38 людей, ще 16 отримало різного ступеню важкості опікові травми.
Як вважають в Управлінні Держтехногенбезпеки у Закарпатській області, найбільша кількість загорань, та відповідно, трагічних випадків припадає на осінньо-зимовий період, коли громадяни у пошуках тепла використовують різного роду обігрівальні прилади.
Цьому підтвердження статистичні дані: щороку в холодну пору року виникає понад 60% пожеж, внаслідок яких гине близько 70 відсотків краян від загальної кількості жертв вогню. Найчастіше до подібного фіналу призводить нехтування правилами пожежної безпеки.
Приміром, у холодну пору стрімко зростає кількість випадків травмування людей на пожежах через необережне поводження з газовими приладами, а у сільській місцевості питома частка пожеж в осінньо-зимовий період виникає через несправне пічне опалення.
І все ж домінує у виникненні пожеж осінньо-зимового періоду несправна електромережа. Аналітики стверджують, що частота виникнення пожеж від несправних електромереж перебуває у тісній взаємозалежності із зниженням температури. Особливо страждають в даному контексті мешканці багатоповерхівок, втім до певної міри це стосується і приватних господарств.
Така взаємозалежність пов’язана з характерним зростанням збільшення користуванням електроенергією пізньою осінню та зимою, ну хоча б тому, що суттєво зменшується тривалість світлового дня. Разом з тим частина помешкань в силу різноманітних обставин погано опалюється. Природне бажання людей підвищити температуру у власній оселі, призводить до використання побутових електрообігрівальних приладів, нерідко кустарного виготовлення, які є потужними струмоприймачами. Як наслідок електромережа, особливо в оселях старої забудови, просто не витримує навантаження, що призводить до коротких замкнень, які зазвичай закінчуються у кращому випадку погорілим майном, а у гіршому і травмуванням чи навіть загибеллю людей.
Обігрівачі та розпалені печі несуть в собі не лише вогняну загрозу. Нерідко вони стають причиною тяжких термічних опіків, причому через недбалість дорослих часто-густо доводиться розплачуватися дітям, яких батьки залишають наодинці із предметами обігріву.
Самі ж працівники Управління Держтехногенбезпеки вважають, що найкращим способом вберегтися від пожежі є неухильне дотримання правил пожежної безпеки.
Управління Держтехногенбезпеки
у Закарпатській області
До цієї новини немає коментарів