На Закарпатті пожежа ледь не забрала життя двох малолітніх діток
26 січня, у селі Нижній Бистрий Хустського району, що на Закарпатті, під час пожежі в житловому будинку травмувалося двоє малолітніх діток. Якби не пильність сусідів, наслідки могли б виявитися фатальними.
Того дня батька не було вдома, а мати з наймолодшою дитинкою знаходилася у сільській амбулаторії, отож два хлопчики 2007 та 2008 років народження залишилися вдома самі.
Пожежу в будинку помітили сусіди, які заходилися рятувати малечу з вогняного полону та викликати пожежників та швидку. Потерпілих діток було евакуйовано з будинку й швидкою госпіталізовано до Хустської районної лікарні. Вже згодом лікарі діагностували у потерпілих отруєння чадним газом. Зараз життю малечі вже нічого не загрожує і через деякий час вони повернуться додому.
За висновками фахівців управління Держтехногенбезпеки, причиною появи вогню в помешканні стало замикання в розетці куди було ввімкнено масляний електрообігрівач.
Прибувши за тривожним сигналом бійці МНС „відвоювали” у вогню житловий будинок, однак кімната де сталася пожежа, вигоріла майже повністю. За попередніми підрахунками завдана матеріальна шкода складає близько шести тисяч гривень.
У свою чергу Управління Держтехногенбезпеки у Закарпатській області зважаючи на метеорологічну ситуацію, яка прогнозується на найближчі дні звертає увагу громадян на суворе дотримання правил пожежної безпеки, адже у холодну пору стрімко зростає кількість випадків травмування людей на пожежах через необережне поводження з газовими, електрообігрівальними приладами та через несправне пічне опалення. І все ж домінує у виникненні пожеж несправна електромережа. Така взаємозалежність пов’язана з характерним користуванням електроенергією. Разом з тим частина помешкань в силу різноманітних обставин погано опалюється. Природне бажання людей підвищити температуру у власній оселі, призводить до використання побутових електрообігрівальних приладів, нерідко кустарного виготовлення, які є потужними струмоприймачами. Як наслідок електромережа, особливо в оселях старої забудови, просто не витримує навантаження, що призводить до коротких замкнень, які зазвичай закінчуються у кращому випадку погорілим майном, а у гіршому і травмуванням чи навіть загибеллю людей.
Обігрівачі та розпалені печі несуть в собі не лише вогняну загрозу. Нерідко вони стають причиною тяжких термічних опіків, причому через недбалість дорослих часто-густо доводиться розплачуватися дітям, яких батьки залишають наодинці із предметами обігріву.
Управління Держтехногенбезпеки у Закарпатській області
http://zakarpattya.mns.gov.ua/
До цієї новини немає коментарів