Американським та іраїльським спостерігачам сподобалос в Україні під час виборів використання встановлених на дільницях веб-камер

У понеділок, 29 жовтня, офіційні міжнародні спостерігачі від Міжнародного експертного центру виборчих систем Євген Мельцер (США) та Володимир Бухін (Ізраїль) поспілкувалися із закарпатськими журналістами та дали свою оцінку перебігу виборчого процесу на Закарпатті.

 

Євген Мельцер та Володимир Бухін приїхали до Закарпаття за кілька днів до дня голосування, а тому мали можливість спостерігати і за передвиборчою кампанією, і за так-званим днем тиші, і моніторити безпосередньо процес голосування.
Як відзначили міжнародні експерти, ще протягом передвиборчої кампанії вони бачили на вулицях Ужгорода чимало агітаційної продукції практично усіх основних політичних, котрі брали участь у виборчому процесі. На думку Євгена Мельцера, це свідчить про те, що всім без винятку учасникам виборів до Верховної Ради України були надані рівні права та можливості для ведення передвиборчої агітації.
Говорячи про день тиші, експерти зазначили, що хоч окремі невеликі порушення ними і були зафіксовані, однак вони не носили систематичного характеру і можна сміливо робити висновки, що як політичні партії, так і окремі "мажоритарники" потурбувались про дотримання виборчого законодавства та постаралися вчасно припинити свою передвиборчу агітацію.
28 жовтня, у день виборів до Верховної Ради України, міжнародні спостерігачі побували у шести районах Закарпаття: Берегівському, Виноградівському, Мукачівському, Хустському, Ужгородському та Іршавському. Усього відвідали 13 виборчих дільниць.
Найперше іноземні гості відзначили вчасний початок роботи усіх дільниць та комісій. Звичайно, не обійшлося і без порушень у цей день. Однак, як зауважили спостерігачі, більшість із них не носили масовий чи систематичний характер, в основному стосувалися технічної сторони проведення виборчого процесу та жодним чином не могли вплинути на результати волевиявлення закарпатців.
Серед суттєвих переваг цьогорічної виборчої кампанії, експерти назвали доволі хорошу організацію всього процесу, відсутність будь-яких перепон електорату у його волевиявленні.
Окрім того, спостерігачам сподобалося професійне та якісне використання встановлених на дільницях веб-камер, котрі дали можливість спостерігати за перебігом виборів навіть у найвіддаленіших точках області та допомогли забезпечити більш демократичний та відкритий процес голосування.
Загалом експерти відзначили загальний рівень демократизації процесу та відкритості цьогорічних виборів. На запитання "Чи впоралася вітчизняна влада із поставленим перед нею завданням провести чесні та відкриті вибори?" обидва спостерігачі відповіли ствердно. І, більш того, поділилися із присутніми журналістами враженнями своїх колег з інших країн та міжнародних організацій, які також залишилися задоволеними перебігом парламентських виборів на Україні.
Прес-служба Закарпатської обласної організації Партії регіонів

 

29 жовтня 2012р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів