Занедбаний Боздоський парк став центром безкарного дозвілля

Боздоський парк культури та відпочинку в Ужгороді був заснований в радянські часи далекого 54-го минулого століття. Він займає майже 50 гектарів землі. Це традиційна зона відпочинку мешканців обласного центру, один з найбільших парків Ужгорода. Кореспондент Ужгород.net на власні очі переконався, як сьогодні він тримає статус природно-заповідного фонду.

 

Нині тут заборонено розводити вогнища, влаштовувати місця відпочинку, стоянку транспорту, пересування механічних транспортних засобів. У центрі парку невеличкий рекламний щит, де дрібним шрифтом написано: «Бережливе відношення до природи – одне з головних правил поведінки відпочиваючих. Ніколи не забувайте, що подорожуючи, ви знаходитесь у гостях свого вірного друга - Природи. Тому не робіть нічого такого, що є неприйнятним робити в гостях. Отримайте моральне задоволення від краси природи, залишіть місце свого відпочинку кращим, ніж ви його застали…» Ну що ж, ми отримали таке «задоволення» від побаченого, що в страшному сні не присниться…

[foto]2014/02/14/IMG_6529.jpg[/foto]

[foto]2014/02/14/IMG_6538.jpg[/foto]

[foto]2014/02/14/IMG_6582.jpg[/foto]

 

Хто той антигерой, який методично вбиває «зелені легені» Ужгорода?

Корінні мешканці Ужгорода ще пам’ятають, якими прекрасними і зеленими деревами буянив Комсомольський парк, а тепер - Боздоський. Ще 20-30 років тому тут рослини виглядали міцними, здоровими та сильними. Сьогодні ситуація, без перебільшення, нагадує Чорнобильську зону...

«Придорожні» дерева, що ростуть обабіч дороги, масово всихають, а ті, що лишилися, виглядають просто жалюгідно: змучені, хворі, з відмерлими гілками. Ніхто їх тут не прибирає, не кажучи вже, про висадження нових деревцят замість тих, що загинули. Це при тому, що за півроку-рік ще більш-менш здорові дерева продовжують естафету чуми. Чому так трапляється? Що змінилося за останні 20 років? І найголовніше - хто ж той антигерой, який методично вбиває «зелені легені» Ужгорода?

Тема дерев, які масово гинуть щороку в місті, болить усім, окрім місцевим захисникам природи. Шкода, що рослина не має ніг, аби втекти з гиблого місця, та не має язика, аби волати про допомогу. Сьогодні відповідальність за життя рослини несуть люди, які й створили для дерев нестерпні умови. Мало того, коли дерево «загинається», цинічно замінюють його іншим «смертником». Про це охоронці природи говорять досить жорстко, і на те є причини.

Одна з найголовніших - нерозважливість чиновників, які вперто продовжують висаджувати нежиттєздатні породи дерев. Зеленим «чужинцям» часто не підходить наш клімат. Очевидно, це не їх «фен-шуй», але з радянських часів у нас чомусь звикли прикрашати паркові місця красунями з країн Півночі та Сходу.

Але, як доводить сьогодення, вже й не треба проводити якісь дослідження, аби з’ясувати, що в Ужгороді через несприятливі умови гинуть цілі породи дерев.

Пил, сажа, токсичні вихлопи - усе це також безповоротно діє на здорв’я наших дерев. Знижується їх імунітет, потім вони хворіють та гинуть. Екологи називають загазованість - смертельним покривалом обласного центру. І кажуть, що найбільше від машин страждають хвойні породи дерев.

Крім цього, нині ніхто не зупиняє різні хвороби дерев через обробку стовбурів спеціальними препаратами, поки вони стоять без зелені. А це провокує активному бактеріальному розмноженню та вірусному зараженню рослин. Також для запобігання захворюванню дерев у Боздоському парку вже роками ніхто не збирає й не спалює опале заражене листя.

Кореспондент Ужгород.net зафіксував сьогодні, як при деяких захворюваннях руйнується деревина, гине коріння, як ужгородці втрачають природну родзинку - найчистішу екологічну паркову зону.

Боздоський парк був заснований у 1954 році. А через 30 років в межах міста Ужгорода створено парк-пам'ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк Боздоський» загальною площею 50 га.

[foto]2014/02/13/IMG_6717.jpg[/foto]

[foto]2014/02/13/IMG_6702.jpg[/foto]

[foto]2014/02/13/IMG_6719.jpg[/foto]

 

Як можна отримати моральне «задоволення» від сучасної модернізації у Боздоського парку!

Півстолітній Боздоський парк, що в обласному центрі Закарпаття, нині має «надсучасні цивілізовані» лавиці, на які «зручно» вміститися, аби не впасти. Але чомусь, навіть молоді мами із візочками стараються обійти їх  і не показувати своїм маленьким дітям цей «витвір мистецтва»…

Обходять стороною ще й тому, бо по-сусідству - величезні калюжі, перейти які можна, хіба взувши рибацькі чоботи вище колін. А «прикрашають» вміло «модернізовані» молодим поколінням колоритні лавиці, - купа смердючого сміття та чудові «ландшафтні» паркові зарослі. Тут ви також знайдете залишки від колишнього бювету із джерельною водою, який зараз «відпочиває» на землі, і з ностальгією згадує своє казкове життя за радянських часів.

Окремо треба сказати про «розвинену» дорожню інфраструктуру в Боздоському парку. Шлях, який вам доведеться долати, вкритий найдорожчим природнім шаром – екологічно-чистою дощовою грязюкою. Щороку цей шар обростає й буйно процвітає бур’яном. Повалені від вітру трухляві дерева біля бездоріжжя, також «благополучно» діють на людську психіку, полоскочуть вам нерви та неймовірно підкреслять «чарівний» пейзаж території садово-паркового мистецтва місцевого значення.

На території цього «європейського господарника» у 50 гектарів у самому центрі стоїть для вимушеної «галочки» у боротьбі із порушенням природокористування дешева реклама: «Отримайте моральне задоволення від краси, залишіть місце свого відпочинку кращим, ніж ви його застали». Цей текст легко прочитати, якщо ви прийшли з біноклем…

Як часто сюди навідуються інспектори екологічної та муніципальної служб, представники природоохоронної прокуратури – очевидно. Ніколи. Це при тому, що міська влада Ужгорода гарно відзвітувалася, що у 2013 році прозоро «благоустроїла» місто на 8 мільйонів гривень, в тому числі - на невидимій нам території розмістили нові лавиці...

Очевидно те, що переважна більшість ужгородців вже давно переконалася, що нині парк так і не повернув собі колишню славу місця громадського відпочинку та розваг.

Кореспондент Ужгород.net пропонує кожному наглядно переконатися у впроваджені «новітні технології» нинішньої цивілізації на прикладі Боздоського парку…

[foto]2014/02/16/IMG_6607.jpg[/foto]

[foto]2014/02/16/IMG_6610.jpg[/foto]

[foto]2014/02/16/IMG_6614.jpg[/foto]

 

Коли вже в Ужгороді зникнуть рагулі?

Останнім часом на нашому Інтернет-ресурсі дуже багато з’являється публікацій на «смітникову» тему міських вулиць, дворів, паркових зон. А все тому, що завжди хочеться, аби там де живеш, все було гарно, культурно й завжди було де відпочити…

От, до прикладу, на території Боздоського парку, де влітку відпочиває переважна більшість городян, - нині все у пляшках, пакетах та іншого непотребу, яке розкидане повсюди і «стабільно» лежить на поверхні землі ще з минулих років. А вина у цьому рагулів, бидла, чи як їх ще можна назвати. Ні для кого не секрет, що проблема рагулізму була ще з часів царя Гороха. Як бачимо, залишилася вона й до тепер. У даному випадку - це проблема сміття у паркових зонах. Це при тому, що поруч у місцях концентрації відпочивальників у парковій зоні встановлені контейнери для сміття.

На цьому тижні наш кореспондент прогулювався Боздоським парком, шукав цікавинки. Знайшов! Багато пустих контейнерів, які по ідеї мали б спонукати народ не смітити у зоні відпочинку. Але, як виявилося, бидлу хоч сміттєву машину постав, воно все рівно буде смітити у зеленій зоні. Сьогодні ця зона нагадує нашестя рагулів, які порозбивали магазинчик, залишили за собою біля бесідок купу сміття. Навіть по дорозі у калюжах валяються пластмасові бутилі з-під води, а поруч біля розбитих лавиць – розкиданий непотріб, хоч смітник стоїть поруч.

Ще питання до міської влади. Чомусь в інших містах чиновники організовують різні акції прибирання міста від стихійних звалищ. І громадськість радо відгукується на подібні заходи, розуміючи добре, що якщо не вони, то ніхто не прибере сміття, яке щороку невпинно переростає у величезні звалища. Але чомусь ужгородська влада з цього приводу, як кажуть, поза зоною досяжності…

[foto]2014/02/16/IMG_6588.jpg[/foto]

[foto]2014/02/16/IMG_6592.jpg[/foto]

[foto]2014/02/16/IMG_6603.jpg[/foto]

 

Переборіть свою фобію і гайда у Боздоський парк на нові атракціони!

Колись цей парк в Ужгороді був справжнім зеленим «оазисом» з численними атракціонами, а головне - традиційним місцем відпочинку для багатьох ужгородців і гостей міста. Тепер «веселим каруселям» прийшла «достойна» заміна…

Кореспондент Ужгород.net так і не зміг «догнати», який вид культурних розваг мали на увазі ті, хто «зметикував» подібне у Боздоському парку поблизу новобудов. Велика кількість вживаних шин, з розбитих та гнилих ящиків змодельовані якісь незрозумілі конструкції, навколо повалені дерева і купа принесеного сюди сміття – всі ці сучасні новаторства нині «розважають» наших дітей. Тож, переборовши свою фобію, гайда у Боздоський парк на «новітні» атракціони!

Цікаво, яким методом тут захищають зрубані дерева - щільно обвісили стовбури колесами. Це, мабуть, від зубів звірів, які давно вже вимерли у цьому парку.

Взагалі не зрозуміло, для чого у парковій зоні така велика кількість шин? Чи це – на заміну покинутим «веселим гіркам»? Але ж у них залізні колеса…

[foto]2014/02/14/IMG_6524.jpg[/foto]

[foto]2014/02/14/IMG_6525.jpg[/foto]

[foto]2014/02/14/IMG_6623.jpg[/foto]

 

Валерія Громицька для Ужгород.net

 

16 лютого 2014р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів