З якою освітою керували містом ужгородські обранці?

Яка освіта і її рівень у депутатів різних рівнів – на слуху у виборців не так часто, як їхня партійна приналежність чи бізнес. Проте від цього фактору теж значною мірою залежить, наскільки конструктивні й ефективні рішення приймають депутати.

 

За часів СРСР багато років вихваляли те, що владу в країні узяли робітники й селяни; згодом, коли стало зрозуміло, до чого доґаздувалися, поносити стали вислів Леніна про те, що будь-яка кухарка може навчитися керувати державою. З огляду на актуальність цієї тези «Унґвар» з’ясовував, яку ж освіту здобули ті, кого ужгородці обрали депутатами міської ради.

1. Вищу освіту мають 59 із 60 депутатів. І лише один, Юрій Мандич, повідомляє про те, що закінчив СПТУ і став офіціантом-продавцем. Тепер, щоправда, він керує одним із міських ЖРЕРів.

2. Десятеро, тобто кожен шостий, мають дві вищі освіти. Цікаво, що друга у більшості – юридична, ще у кількох – економічна, а один до фаху хіміка додав аграрну освіту.

Зокрема, Богдан Андріїв у 95 році закінчив Одеський інститут харчових технологій за фахом інженер-механік, а нещодавно опанував правознавство в УжНУ. Андрій Баганич спочатку у 86-му став фізиком, закінчивши тоді ще УжДУ, а в рік виборів до міської ради саме здобув ступінь бакалавра з правознавства в Київському славістичному університеті. Так само юридичну освіту другою обрала Тетяна Безега, яка на переломі тисячоліть стала істориком. Віктор Бобіта у 96-му став економістом в УжДУ, а напередодні виборів у цьому ж виші, тільки уже вищого статусу – Національному, став ще й юристом. Андрій Погорєлов юридичну освіту, здобуту у 1999-му в УжДУ, посилив у 2004-му знанням процесів державотворення в Академії державного управління при Президентові України. Юрій Костюк став магістром фінансів після закінчення Тернопільського економічного університету, а перша освіта у нього – Вища школа КДБ СРСР, де він здобув фах юриста зі знанням німецької мови. Василь Гнатків спочатку став інженером-технологом у Полтавському університеті економіки і торгівлі, а в 1999-му опанував фах «Фінанси і кредит» в Тернопільському економічному університеті. Михайло Данч доповнив знання, здобуті наприкінці 70-х у Львівському лісотехнічному інституті, пізнанням економіки в УжДУ. Нинішній головний озеленювач міста, а колись і керівник міського майна Віктор Мартин за першою освітою – хімік, а напередодні розпаду СРСР став ще й агрономом-агротехніком, закінчивши Аграрну національну академію. Ну а нинішній заступник мера Юрій Беляков у 1982 році закінчив Бакинське вище загальновійськове училище, а в 2007 році – ЗакДУ.    

3. Кілька депутатів мають наукові ступені, однак далеко не всі їх вказують. Так, «Унґвар» нарахував чотирьох науковців, але, наприклад, Федір Ващук, ректор УжНУ, має звання доктора наук, тобто буде вже п’ятим.

4.  Найбільше у складі міської ради за єдиним чи другим фахом економістів-фінансистів – аж 19: Василь Бадида, Віктор Бобіта, Святослав Галас, Олексій Гетманенко,  Василь Гнатків, Михайло Данч, Костянтин Дацюк, Олександр Доктор, Марія Зілгалова, Олексій Кіндрат, Олександр Ковач, Світлана Король, Юрій Костюк, Степан Німчук, Юрій Оксьон, Федір Соханич, Михайло Станкович, Михайло Чурило, Вадим Яцківський.

5.  «Срібло» в юристів – їх 13: Богдан Андріїв, Андрій Баганич, Юліанна Бедь, Тетяна Безега, Віктор Бобіта, Михайло Булина, Василь Гомонай, Сергій Горбань, Юрій Костюк, Володимир Мильо, Андрій Погорєлов, Станіслав Пономарьов, Григорій Шевчук.

6. Третє місце – у філологів, їх 8. Серед них знавці української, англійської, угорської, російської мов: Іван Колодій, Павло Чучка, Золтан Кулін, Світлана Пахомова,  Михайло Мегеш, Михайло Рошко, Вікторія Тарахонич, Ольга Травіна.

7. Наступні – лікарі. Троє – випускники Ужгородського університету: Єлизавета Лях, Василь Кручаниця, Тетяна Козак, і один, Богдан Пацкань, – Чернівецького медичного інституту.

8.  Інших за фахом депутатів одиниці: три фізики – Андрій Баганич, Ярослав Шафарь і Золтан Торич, біолог і молодий декан факультету Ярослава Гасинець, математик – директор школи Петро Кіндюх, країнознавець ще від УжДІІЕП Віктор Щадей, історик Тетяна Безега, хімік Віктор Мартин, знавець управляючих систем і технологій Ростислав Буланов. Є серед депутатів і людина з вищою художньою освітою – Іван Волошин. А ще – товарознавець, тепер перший заступник міського голови Віталій Семаль, інженер – випускник Московського автомеханічного інституту – Сергій Травницький. Тоді як, наприклад, Віктор Феєр зазначає, що він магістр психології – більше про його дипломи не відомо. Крім Белякова, у військовому училищі – Сумському вищому артилерійському командному ім. Фрунзе – навчався Анатолій Ковальський, який став інженером. Тільки те, що мають вищу освіту, без подробиць, зазначають Ігор Адамчук та Федір Ващук.

9. Більшість ужгородських депутатів здобули вищу освіту в найстарішому виші Закарпаття – Ужгородському університеті.

10. Отже, інтелектуальний потенціал нинішньої міської ради Ужгорода (вказаний самими депутатами) – щонайменше 76 дипломів. Один з них – ПТУ, інші – про вищу освіту та наукові звання. 

Наскільки ж ефективно і чи на користь виборцям та Ужгороду застосовує свої знання кожен із обранців – робити висновки мешканцям міста.

Назар Цифра, газета "Унґвар"

7dniv

 

25 лютого 2014р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів