Скандальна 18 сесія Закарпатської облради
Також участь у заході взяли й народні обранці ВРУ, які приїхали до Закарпаття підтримати Лунченка в якості новопризначеного губернатора.
Заступник голови облради Андрій Сербайло зачитав проект рішення про те, що повноваження, які депутати облради скасували для Закарпатської ОДА потрібно відновити. Для цього слід скасувати попереднє рішення облради і проголосувати за делегування повноважень ОДА. За таку пропозицію проголосували лише 43 депутати зі 108 загального складу, відтак рішення не прийняте.
Валерій Лунченко, голова ОДА одразу ж заявив про порушення Конституції та закону про місцеве самоврядування і що у зв’язку з цим він, за підтримки нардепів звертається до Генпрокуратури, обласної прокуратури та в суд про скасування повноважень нинішніх депутатів облради та до ВР про призначення нових виборів.
Голова облради Іван Балога заявив, що скасувати рішення про позбавлення повноважень ОДА неможливо. Крім того потрібно щоб в ОДА не працювали ті, хто працював на Януковича, а через це помирали люди. Лунченко погодився з цим і закликав Балогу скласти мандат.
Також на сесії обласної ради намагалися домовитися про те, щоб депутати підтримали делегування повноважень Закарпатській ОДА. Нардеп Микола Княжицький домовлявся про щось із Валерієм Лунченком і головою облради Іваном Балогою, які перебували у президії. Відтак вийшов до мікрофона і заявив, що заява начальника УМВС області Василя Турдая, яку його вчора змусили написати буде задоволена.
Після цього Іван Балога заявив, що Княжицький погодив позиції з ним та Лунченком і запропонував проголосувати за делегування повноважень. "За" набралося 89 голосів із 92. Таким чином депутати фактично погодилися з тим, що Лунченко повноправний голова ОДА.
До оголошення перерви депутати утворили лічильну комісію з п'яти осіб - представників від кожної фракції, представленої в облраді.
Відтак, лічильна комісія пішла на нараду, аби узгодити організаційні та підготовчі питання до голосування за висунуту головою обласної ради кандидатуру - Василя Брензовича замість Володимира Закуреного.
Після перерви пленарного засідання Закарпатської облради, депутати обрали Брензовича першим заступником голови. Він був головою постійної комісії з питань бюджету. За нього проголосувало 67 депутатів.
До речі, Василь Брензович був єдиною кандидатурою на посаду першого заступника, замість Володимира Закуреного (Партія Регіонів), який склав свої повноваження першого заступника на попередній сесії облради. Тепер обраного на посаду першого заступника голови облради на посаді голови постійної комісії з питань бюджету замінив депутат від "Батьківщини" Владислав Адам. Також депутати проголосували за зміни в кількох інших комісіях, замість вибулих депутатів ввели нових.
Як повідомила прес-служба облради, активісти за вимагали люстрації і для влади, і для опозиції. Та повідомили, що вже створено люстраційний комітет Закарпаття, із 6-ти служб, а складатиметься із 12 осіб, персональний склад представлять у неділю на віче.
Депутати та представники громадськості висловлювались щодо пропозицій Валерія Лунченка. Більшість зійшлась на тому, що не на часі питання розпуску облради та розподілу посад. Нині, коли країна має серйозні проблеми в Криму, збурювати Закарпаття та сіяти неспокій у суспільстві не можна.
Висловився і депутат облради Євген Жупан. Він переконливо заявив, що русини краю ніколи не призивали Росію їх захищати, бо давно вибрали своїм курсом - євроінтеграцію.
Після тривалих дискусій, було ухвалено рішення про включення в порядок денний питання щодо делегування повноважень ОДА. Згодом це рішення було прийнято.
Хустський міський голова Володимир Кащук звернувся до депутатів з проханням внести в порядок денний питання про передачу гімназії на баланс міста, оскільки цей заклад уже давно утримується силами міста. За це питання проголосувало 55 депутатів.
За рекомендацією постійних комісій та президії облради було включено в порядок денний й інші питання, Зокрема, інформацію голови Закарпатської обласної виборчої комісії Віталія Куштана та внесення змін до рішення облради про окремі постійні депутатські комісії, а також до програми формування позитивного міжнародного інвестиційного іміджу та залучення іноземних інвестицій у Закарпатську область на 2011 – 2015 роки, до статутів обласних бібліотек, театрально-видовищних установ і концертних організацій та про ряд звернень до вищих органів державної влади.
Головуючий оголосив низку депутатських запитів. Зокрема. Дмитро Андріюк, Владислав Адам, Юрій Бережник, Ганна Глухова, Михайло Кіндрат, Іван Немеш, Федір Райчинець та Георгій Уліганинець просять створити окремий підрозділ ОДА з питань розвитку туризму та рекреації. Йосип Роман звернувся щодо виділення коштів для виконання будівельно-монтажних робіт по розбудові мансардного поверху під функціональне відділення регіонального центру паліативної допомоги в місті Виноградів, а Микола Вегеш – про виділення коштів для продовження будівництва ЗОШ І-ІІІ ступенів в с. Негровець Міжгірського району.
Після чого Віталій Куштан зачитав дві постанови ОВК «Про реєстрацію депутатів Закарпатської обласної ради VІ скликання». Ними стали Гичка Михайло Іванович та Туріс Іван Андрійович. Останні зачитали присягу депутата, а голова облради вручив їм посвідчення, нагрудний знак і тимчасову картку для голосування.
Також депутати підтримали внесення змін у рішення про постійні комісії облради: з питань бюджету, з питань розвитку туризму та рекреації, з питань транскордонного співробітництва, з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізкультури і спорту, національних меншин та інформаційної політики, з питань екології та використання природних ресурсів, з питань законності і правопорядку.
Затвердили рішення про низку звернення до вищих органів влади. Зокрема, Звернення депутатів облради до Верховної Ради України, Верховної ради Автономної Республіки Крим, обласних рад відносно військової агресії Росії та Звернення депутатів облради до Верховної Ради України щодо врахування інтересів національних меншин Закарпатської області при підготовці законопроекту про мови. Підтримали крайові парламентарі й інші звернення. Серед них - до Кабінету Міністрів України про облаштування пунктів пропуску на Державному кордоні України з Угорщиною та до Міністра освіти і науки України Квіта С. М. про підготовку в УжНУ спеціалістів і магістрів за спеціальністю «Лісове господарство», а також до Кабінету Міністрів України із забезпечення населення скрапленим газом для побутових потреб. Схвально сприйняли депутати і наступне Звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, в якому йдеться про внесення змін до чинного законодавства у відповідності до Стамбульської конвенції 26.06.1990. та ін. А точніше - про збільшення терміну тимчасового ввезення автомобілів з іноземними номерами.
На завершення Іван Балога зазначив, що на минулому пленарному засіданні депутати проголосували за рішення «Про Звернення депутатів обласної ради до в. о. Президента України Турчинова О. В. та Верховної Ради України». І доручили розробити текст звернення, узгодивши його з усіма фракціями в обласній раді та представниками закарпатського Майдану. Таке звернення підготовлено. То ж Іван Іванович зачитав його. Політичну відповідальність повинні понести і Верховна Рада України, і органи місцевого самоврядування. Закарпатці вважають, що вибори – це найбільш законний спосіб люстрації.
Також депутати прийняли рішення про структуру і чисельність виконавчого апарату облради та внесли зміни до статутів обласних бібліотек, театральних та концертних установ.
До цієї новини немає коментарів