Михайло Тиводар: «Хіба мало було двох світових війн, потрібна третя?»
«Речі, які робить сьогодні Росія просто нереальні. Так не можна роботи, це нонсенс! Треба враховувати сучасний світ. Я впевнений, що Путін допустив дуже велику помилку, порушивши практично всі системи міжнародних договорів. Якщо тепер тим самим відповість міжнародна спільнота відносно Росії, то буде жаливо для Росії. Можна ізолювати не тільки економічно, а й політично. Цей процес вже розпочався. Зокрема, мова йде про резолюції Генеральної Асамблеї ООН, яка визнала Росію як агресора і закликала інші країни не визнавати референдум у Криму. Уявімо, як позначиться бойкот усього світу проти Росії. І це у ХХІ ст.! хіба мало було двох світових війн, потрібна третя? Люди сьогодні розуміють, що третя світова неможлива. Сьогодні треба вчитися жити мирно», - розповідає історик.
«У Росії є ідея фікс (відновити Радянський Союз), яку втілити сьогодні вже не вдасться. Я особисто вважаю, що це велика помилка російських політиків, і вона може мати серйозні наслідки. В Україні є загроза, і вона існуватиме, доки не навчимось самі себе захищати. Майже всі силові структури нині зруйновані. Треба визнати, що для Росії дії українських солдат, які присягли на вірність Україні, мужньо тримались на своїх постах.
Нині також варто зауважити. Що Крим не потрібно ділити географічно, ні Україні, ні Росії. Це земля кримських татар (історичний факт). Тому політика, яку вже провадить проросійське керівництво півострова (етнічні чистки), може призвести до надзвичайно великих проблем, у тому числі для Росії. Цього у жодному разі не слід робити!», - каже Михайло Тиводар
«Повертаючись до української армії, силових структур, роззброєння, варто зауважити: історичний досвід низки країн (США, Швейцарії та ін.) свідчить, якщо народ роззброєний, на країну не нападатимуть. Я особисто, за легалізацію зброї. Керуюсь принципом, якщо у мене є зброя, жоден злочинець до мене в оселю не полізе. Чи будуть спочатку проблеми в державі? Так, перші два роки будуть, поки не стабілізується усвідомлення того, що є зброя, є у кожній хаті. Але, навіть злочинці, які схильні до використання зброї, розумітимуть, що самі можуть стати жертвою. Взагалі, я підтримую ідею грамотного озброєння людей. Звісно, мають бути обмеження», - резюмував доктор історичних наук.
Нагадаємо, голова Закарпатської ОДА Валерій Лунченко під час нещодавньої зустрічі із начальником Західного РУ Держприкордонслужби генерал-лейтенантом Артуром Горбенко наголосив: «Сьогодні, відповідно до Указу керівництва країни, підрозділи служби у стані бойової готовності, вжито всіх заходів для посилення охорони державного кордону. Звичайно, сьогодні посилена увага приділяється саме східному та південному кордонам країни, Західне Регіональне Управління також задіяне в охороні цих ділянок. Сьогодні дуже важливо працювати над тим, аби кордони України були захищені, на прикордонників покладені вкрай відповідальні завдання».
Валерія Громицька для Ужгород.net
До цієї новини немає коментарів