Будь-яка революція породжує хаос. Зараз Україна потребує диктатуру
Янукович як президент давав великі надії. Міг увійти в історію як український Броз Тіто (перший президент Югославії, який керував країною 27 років. - "ГПУ"), а став українським Мілошевичем (президент Югославії та Сербії, диктатор, якого судив Гаазький трибунал. - "ГПУ"). Янукович дав збій, коли наприкінці 2012 року замінив "акціонерне товариство", що було навколо нього, на "приватне підприємство" і посилив "сім'ю".
Зараз кожен із кандидатів потенційно може стати сильним президентом. Але для цього потрібні воля, команда і повноваження. Доведеться писати нову Конституцію. Це потреба часу та одна з умов, що ставить міжнародне співтовариство. Яким має бути Основний закон - питання дискусійне. Я прихильник президентської республіки. Але треба передбачити запобіжники - процедуру імпічменту та відкликання депутатів усіх рівнів.
Які виклики стоятимуть перед новим главою держави? Соціальні - насамперед. Людей потрібно буде переконати, що підвищення тарифів і ліквідація пільг - це на благо. Як в анекдоті: "В часи пташиного грипу дитина запитує: "Мамо, а навіщо пташечок вбивають?". - "Щоб вони не хворіли".
Також будуть зовнішньо-політичні виклики. Ми втратили Росію як партнера номер один. Мали з нею 34 мільярди доларів щорічного товарообігу. Росія забрала Крим. Ми не визнаємо цю анексію. Якщо поїдемо в Москву і про щось домовлятимемося, повинні визнати, що півострів та Севастополь нам не належать. Хто з українських політиків може це зробити? Ніхто, - розповів керівник Інституту української політики Костянтин Бондаренко gazeta.ua.
До цієї новини немає коментарів