Куратори податкових «ям Сім’ї Януковича» продовжують надсилати бізнесу «листи щастя»
Цей лист виглядає як справжній ультиматум, висунутий українському бізнесу невідомо ким, адже ці листи надходили з анонімних адрес та без будь-яких реквізитів, розповідає Андрій Антонюк, голова Федерації роботодавців Києва.
Суть даного ультимативного листа наступна. Бізнесу було наказано до 1 квітня 2014 р. додатково сплатити готівкою 9% від обороту за останніх три місяці кураторам податкових "ям Сім’ї Януковича" та отримати так звану "податкову амністію";
Той, хто відмовиться заплатити кураторам податкових "ям Сім’ї Януковича", буде вважатися таким, що відмовився від цієї "амністії";
Тим, хто відмовиться заплатити до 1 квітня 2014 р. (тобто відмовиться від платної "амністії"), ці анонімні "куратори" погрожували "обнулити" в податковій базі фінансові зобов’язання контрагентів за січень-березень 2014 р., при цьому "куратори" пообіцяли, що "податкова амністія" на цих контрагентів також не буде поширюватися на усі попередні періоди.
Відомо, що 1 квітня 2014 року, - за традицією в Україні неофіційно відзначається День сміху. І саме в цей день спливав строк ультиматуму кураторів податкових "ям Сім’ї Януковича". Цікаво, що в Росії 1 квітня - День дурня.
Я сьогодні не можу відповісти на запитання: 1 квітня український бізнес відзначив День сміху чи в черговий раз буде "пошитий в дурні" кураторами податкових "ям Сім’ї Януковича"?
Я неодноразово в ЗМІ звертав увагу нової влади, в тому числі керівництва Державної податкової служби України, на загрозливу ситуацію з "листами щастя", з оплатними "податковими амністіями" та ультиматумами, які висуваються по відношенню до українського бізнесу. Але на жаль, бізнес сьогодні залишився сам на сам з кураторами податкових "ям Сім’ї Януковича".
З огляду на цю загрозливу ситуацію, бізнес бажає отримати відповідь на важливі питання:
"Листи щастя" - це невдалий жарт "паперєдніків", які напевно добре себе почувають навіть після Майдану, чи "листи щастя" - це сьогоднішня сумна правда і нові/старі податкові правила гри?
Якщо потрібно наповнити держбюджет, чому не запропонувати бізнесу (який, можливо, щось заборгував державі) заплатити ці ж 9 % напряму в скарбницю України, а не надсилати дивні "листи щастя" невідомо від кого і вимагати сплатити кошти на рахунки старих податкових "сімейних мийок"?
За якими правилами і як буде жити бізнес сьогодні: в законній площині, сплачуючи податки чи, як і раніше, "по понятіям", але з іншими кураторами?
Мені особисто дуже не хочеться в черговий раз слухати стару пісню про те, що бізнес має повідомляти владу про факти контрабанди, корупції, "податкових ям", конвертаційних центрів тощо… Нам говорять: "ви повідомляйте, а ми розберемось", і так вже понад 20 років.
Від нової влади ми очікуємо чіткої позиції, ефективних дій та конкретних відповідей на наші запитання:
Чи будуть після Майдану в Україні прозоро працювати митна та податкова служби?
Чи будуть в Україні існувати контрабанда, конвертаційні центри та податкові "мийки"?
Чи буде здійснена в Україні податкова реформа в інтересах бізнесу? – задається питаннями голова Федерації роботодавців Києва Андрій Антонюк, пише Економічна правда.
До цієї новини немає коментарів