Яценюк об’явив загальну конфіскацію російського майна

У відповідь на кримський референдум Київ ініціював кампанію по конфіскації російського майна на Україні. Так, 16 березня, український прем’єр Арсеній Яценюк доручив міністерству закордонних справ підготувати правову позицію по захисту національних інтересів країни при розділі засобів і майна колишнього СРСР.

 

"Фактично не завершений розділ майна Радянського Союзу. Україна має легітимні і законні претензії відносно Росії на те майно, яке Росія незаконно залишила за собою", - заявив Яценюк, пославшись на те, що Україна не підписувала нульовий варіант угоди з Росією.

Крім того, влада України має намір націоналізувати ряд великих об'єктів, що належать російським бізнесменам. Про це з посиланням на джерела в українському керівництві повідомив у своєму Facebook головний редактор сайту Censor.net.ua Юрій Бутусов. "Враховуючи заяви кримських сепаратистів про націоналізацію українських державних підприємств, в якості заходів у відповідь і для компенсації збитку складений список об'єктів російського бізнесу в Україні, які можуть бути націоналізовані владою в Україні в якості заходів" у відповідь, - написав Бутусов.

От як нібито виглядає передбачуваний список об'єктів, що підлягають конфіскації:

1. Торговий комплекс "Океан Плаза" в Києві (співвласник Аркадій Ротенберг).

 2. Запорізький алюмінієвий комбінат (АВТОВАЗ).

 3. Миколаївський глиноземний завод (РусАл).

 4. Об'єкти "ЄвразХолдингу" : ГОК "Суха балка", ДМК ім.Петровського, Коксохімічний завод ім.Калинина, Дніпродзержинський і Баглейський коксохімічні заводи, Південний ГОК в Кривому Розі.

 5. Лисичанський нафтопереробний завод ("ТНК БП").

 6. Оператори мобільного зв'язку МТС і "Київстар" (АФК "Система").

 7. Об'єкти «Внешторгбанка» в активах ІСД ( "Індустріальний союз Донбасу"): Запорізький меткомбінат, Дніпродзержинський ДМК ім. Дзержинского, Алчевский меткомбінат, Алчевский коксохім, Трубний завод ім. Леніна.

 8. Відділення Ощадбанку і «Внешторгбанка»

9. Об'єкти групи Олександра Бабакова : готель "Прем'єр-килим", "Ореанда", обленерго - Одеса, Суми, Луганськ.

На практиці, конфісковувати на Україні, схоже, будуть усе російське, що погано лежить. Це наочно підтверджує історія із захопленням 43-х вантажівок КамАЗ. Партія машин загальною вартістю близько 100 млн рублів переганялася представництвом заводу на експорт в Казахстан, оскільки українські продажі впали майже до нуля. 16 березня на виїзді з Чернігова колона з 36 КамАЗов була зупинена десятком озброєних людей, які представилися загоном самооборони Майдану. Бійці "заявили, що представляють безпосередньо Київ, і погрожували відкрити вогонь, якщо колона спробує рушити", виходить з прес-релізу КамАЗа. У повідомленні вказується, що озброєні люди мотивували свої дії тим, що "Росія захоплює наше майно в Криму, а ми тут конфіскуємо російські автомобілі". Пізніше з'явилася інформація, що ці ж бійці затримали ще 7 автомобілів КамАЗа, що також спрямовувалися на кордонний перехід.

По суті, це означає, що Київ дав дозвіл на тотальну конфіскацію російського майна, пише svpressa.ru.

Ужгород.net

 

06 квітня 2014р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів