Скандальний російських політик назвав міста, які Росія планує заграбастати (відео)
Російський сценарій у заворушеннях на сході країни вбачають у НАТО.
Генсек Андерс фог Расмуссен заявив – Альянс має достатньо даних розвідки, які свідчать про активність Росії на кордонах з Україною і у східних регіонах нашої держави.
«Я дуже занепокоєний останніми подіями на Сході України, де маленька група сепаратистів чинить насильство. Я ще раз закликаю Москву відвести свої війська і зупинити ескалацію конфлікту. Росія має припинити бути частиною проблеми і нарешті доєднатися до її вирішення», - каже генеральний секретар НАТО Андерс фог Расмуссен.
Такий шанс Москві випаде – на чотиристоронніх переговорах у Женеві – вважають міністри оборони країн ЄС, які зібралися на раду у Люксембурзі.
«Женевські переговори мають вирішальне значення. Це важлива платформа, адже Україна і Росія матиме можливість повернутися за стіл переговорів і провести рішучі і всеохопні політичні дискусії», - каже міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляйен.
Американський сенатор Джон Маккейн тим часом наполягає, аби Сполучені Штати підтримали Україну зброєю. В іншому разі плани Путіна підуть далеко на захід.
«Україна має право захищати себе. А наразі тамтешні військові не мають озброєння, якого вони гостро потребують. Найперше, ми маємо забезпечити Україну протитанковою та протиповітряною зброєю, виділити на це кошти. Мені буде надзвичайно соромно, якщо ми не дамо військовим необхідного для захисту їхньої країни, яка була захоплена і розчленована полковником Путіним», - каже американський сенатор Джон Маккейн.
Тим часом одіозний російський політик Володимир Жириновський з’явився у Держдумі у військовій формі і назвав вісім українських міст, які Росія не проти заграбастати.
«Росіяни не дозволять нікому нас нагинати. Нам американські багатства ваші не потрібні. Але наша земля - Донбас, Крим, вже наш, Херсон, Миколаїв, Харків, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Одеса, Луганськ - вісім - це Росія», - заявляє голова Ліберально-демократичної партії Росії Володимир Жириновський.
Агресивна риторика Москви неабияк налякала Грузію, яка вже потерпала від імперських поглядів Кремля.
«Ми більше не почуваємося у безпеці, адже базові принципи співпраці між націями порушені. Шість років тому Грузія пережила потужний удар від Росії і досі лишається у складних стосунках із Москвою. А наразі ми відчуваємо загрозу через ситуацію в Україні», - заявив президент Грузії Георгій Маргвелашвілі.
Тим часом в ООН заявили – не вірять в утиски етнічних росіян на сході і півдні України, про які говорить Росія. Свідчення окремих людей перебільшені, йдеться у доповіді.
До цієї новини немає коментарів