На травневі свята Закарпаття успішно замінило Крим для туристів

Замість моря-гори! Мешканці сходу та центральної України масово приїжджають на Закарпаття на травневі свята. Ті, котрі торік у цей час надавали перевагу відпочинку у  Криму – цієї весни змінили маршрут, й  рушили в Карпати.

 

Місцеві гіди кажуть, що протягом останнього місяця кількість туристів збільшилася у рази.  Водночас самі ж  краяни  травневі свята планують провести  за кордоном. Більшість закарпатців обрали для себе відпочинок у Європі. Що пропонують туристам європейські країни та чим вабить гостей краю Закарпаття - далі у сюжеті.

Пан Дмитро є частим гостем на Закарпатті. Гірський край приваблює киянина не лише взимку, а й влітку. Утім, попри любов до Карпат, для туриста  морський відпочинок на травневі свята у Криму – був доброю традицією. Чоловік зізнається, цьогоріч змушений був  змінити звичний для себе маршрут. Турист пояснює: «Я дуже люблю Крим, в мене там багато друзів до котрих як щороку приїжджав, зокрема, і на травневі свята. Але минулорічна моя поїздка,напевно – остання. В цьому році я впевнений, що туди не поїду».   

Та все ж, столичний гість сподівається  - колись таки він знову відпочиватиме на півострові. А наразі –  відвідує визначні місця Ужгорода. Допоки дорослі  ознайомлюються із крайовим колоритом - юні туристи із Києва заохочені давніми історичними фактами. Всеволод, котрий приїхав разом із батьками на Закарпаття - у захваті від Ужгорода. Хлопець зізнається: «Мені дуже подобається Закарпаття, особливо обласний центр. Я щойно дізнався, що тут народився найсильніший чоловік – Іван Сила. А ще мені цікаво вивчати історію цього краю. Під час поїздки я дізнався що теперішнє Закарпаття входило до складу Угорського королівства»

Кількість бажаючих українців відвідати  Закарпаття – з кожним роком збільшується – наголошують місцеві екскурсоводи. А останні події в Україні вплинули і на туристичне життя краю.  Через анексію Криму  мешканці столиці та  східних областей, котрі відпочивали на півострові – масово приїжджають на Закарпаття. Екскурсовод,  Сергій  Митровцій розповідає: «У нас тепер дуже щільний графік. Особливо під час травневих свят.  Порівняно з минулими роками – туристів набагато більше. Утім, левова частка гостей – саме українці, котрі масово приїжджають сюди. Я вважаю, це пов’язано із тим, що це пов’язано із анексією Криму».

А ще екскурсовод згадує: «Цьогоріч моїми туристичними послугами скористалися й гості з Росії. Вони були дуже здивовані, адже у Росії бачили по телевізору одне, коли приїхали сюди – кардинально змінили думку. Серед російських туристів гостювали тут і ті, котрі боялися взагалі їхати на Україну. Утім, коли побачили все на власні очі, пообіцяли, що повернуться на Закарпаття знову,  та ще й друзів із собою візьмуть»

Все більше закарпатців протягом останніх років проводять традиційні травневі вакації  у Європі. Цьому сприяють  помірні ціни та якісні туристичні послуги – каже ужгородка Катерина Моргентал. Травневі канікули дівчина вирішила провести у Європі. Під час подорожі планує побачити такі міста як: Таллінн, Рига, Стокгольм та Гельсінкі. Катерина  каже: «Це тур – дешевий. Він коштує 180 євро. Хоч курс досить високий, утім, моя заповітна мрія – побувати у цих місцях. Тому вважаю, це того вартує».

Представники туристичних агентств зізнаються – у зв’язку з подіями в країні очікували зменшення попиту на відпочинок за кордоном. Утім, цьогоріч чимало краян зажадали  провести весняні канікули у країнах теплого клімату. Вікторія  Готій, співвласниця  туристичного  агентства розповідає: «Якщо зважати на ситуацію в Україні, попит на відпочинок за кордон - досить високий. Зокрема, закарпатці їдуть в Грецію (там розпочинають купальний сезон на травневі свята), також користується популярністю Єгипет, Арабські Емірати, Туреччина і, звісно,  Екскурсійна Європа».

А ще, працівники туристичної сфери наголошують, поки що  серед краян  не було бажаючих відвідати кримський півострів або здійснити автобусний тур Санкт-Петербургом.

Мирослава Куруц для Ужгород.net

 

02 травня 2014р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів