Україна таки може прожити без російського газу, – експерти

На сьогодні у газові сховища Львівщини закачано понад 5 млрд. куб. м. природного газу, що значно більше, ніж у попередніх роках. Блакитне паливо у підземні сховища Львівщини надходить з Росії та Польщі. Однак, очікується, що невдовзі воно надходитиме також з Угорщини та Словаччини.

 

Варто зазначити, що понад 75% газу, який закачується в Україні – зберігається на Львівщині. Ця кількість палива розраховується з потреб усієї держави. Загалом у сховищах Львівщини може зберігатися 31 млрд куб. м. газу.

Розвідувати і бурити газ досить дорого. Приміром, у Самбірському районі інвесторами добування газу є чехи. Якщо гірська місцевість, то одна свердловина обходиться у 50 мільйонів гривень, якщо така, як на Самбірщині, то 15- 20 млн. гривень.

Зараз на Львівщині є понад 300 діючих газових свердловин. Однак, останніми роками розвідки практично не ведуться, тому нових родовищ нафти й газу і не відкривають. Нині попри всі застереження щодо екологічних наслідків великі надії покладають на сланцевий газ – природний газ щільних піщаників. Родовища його, за даними науковців, залягають на території Донецької і Харківської областей, та на Львівщині.

Запасів природного газу мало б вистачити на десятиліття, але на думку президента асоціації паливно-енергетичного комплексу Львівщини Ярослава Шпака – час серйозно взятися за енергозберігаючі технології – приміром, утеплення житла.

«Сьогодні на енергоощадні технології можна отримати фінансування з різних зарубіжних джерел. Нам пропонують кошти і допомогу,але треба мати проекти і їх реалізовувати і я думаю – ситуація, що зараз відбувається якраз підведе до цього. Для опалення потрібно використовувати альтернативні джерела – сонце, вітер та й вугілля і деревину», – резюмує президент Асоціації Паливно-енергетичного комплексу Львівщини Ярослав Шпак.

Україна загалом могла би прожити без російського газу. Бо ж запасів блакитного палива у нас є вдосталь. Найбільше його на Львівщині та Івано-Франківщині, менше – на Буковині та Закарпатті. Однак, блакитне паливо є ще у Дніпровсько -Донецькій западині (Харківська і Полтавська області).

zik.ua

 

22 червня 2014р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів