Ужгородці разом з владою міста виборюватимуть захоплений забудовниками стадіон «Автомобіліст»
Муніципальний стадіон «Автомобіліст» в місті Ужгород має дивну закономірність, адже за останній період його назва неодноразово обійшла всі електронні та друковані ЗМІ з критикою та закликом про.
Все розпочалося, коли у 2012 році міська рада обласного центру передала в оренду стадіон футбольному клубу «Ужгород», Але останній не дотримався умов договору, згідно якого орендатори стадіону мали привести його до ладу. Після чого у 2013 році стадіон «Автомобіліст» повернули ДЮСШ №1. Але і тут спокою не зазнавав спортмайданчик по вулиці Перемоги.
У жовтні 2013 року під час сесії Ужгородської міської ради прийнято рішення «Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок». Цим рішенням під приватну забудову надано частину спортивного майданчика на міському стадіоні «Автомобіліст». Прийнятим рішенням передбачено надання у приватну власність приватній особі земельної ділянки під завершення будівництва. На той час на даній території уже було розпочато самовільне будівництво новобудови впритул до баскетбольного майданчика стадіону «Автомобіліст». Опісля, виявилося, що забудовники незаконно захопили півтора метри території біля стадіону, які тепер знаходяться у чиїйсь майбутній елітній квартирі та три метри захопили для виритого котловану.
Ще будучи депутатом міської ради Віктор Щадей розповідав про давно відому всім схему отримання у такий спосіб землю: спочатку з’являється будівля, далі через суд власники добиваються визнання її приватною власністю, а потім – оформляють під нею землю.
Ці бурхливі самовільні події обурили жителів прилеглих будинків та «Нового» району та змусила їх виступити проти забудовників. «Ми проти будівництва біля стадіону. Будинки дуже швидко зводять, що ми навіть не встигаємо бачити, скільки кожного дня встигають збудувати. Тут постійно розкидане сміття, машини паркуються на баскетбольній площадці. Наші діти власними силами та коштом тут все ремонтували, фарбували паркани та лавиці для відпочинку. А зараз їм навіть ніде нормально відпочити на спортивному майданчику через постійне ведення будівельних робіт», -– розповідає одна з мешканок ближніх будинків біля стадіону.
Жителі цього мікрорайону висловили свою чітку позицію щодо необхідності збереження стадіону «Автомобіліст», який стільки років поспіль виховував на своєму майданчику молодих спортсменів, і готові її відстоювати до того часу, поки їх не почують і не припинять безлад з розграбуванням земель стадіону.
Через те, що на території баскетбольної площадки розкидане сміття та будівельні матеріали, діти ДЮСШ №1 не можуть нормально займатись спортом на майданчику, Зокрема директор школи Андрій Коломоєць зазначає, що була викликана муніципальна міліція, яка склала акт на забудовників.
На днях на стадіоні «Автомобіліст» відбулося відкрите виїзне засідання комісії з врегулювання проблем цієї спортивної споруди. Участь взяли близько сотні людей, серед яких в.о. мера Віктор Щадей, начальники відповідних департаментів та управлінь Ужгородської міської ради, депутати міської ради, представники футбольних клубів м.Ужгорода, Федерація футболу м.Ужгорода, громадські організації, представники ЗМІ та жителі Ужгорода. Проте, сам власник земельної ділянки на засіданні виїзної комісії не з’явився.
Постає питання, чому ж забудовники не вкладуть кошти у відновлення єдиного муніципального стадіону та навіть більше, не збудують спорткомплекс поблизу стадіону «Автомобіліст» заради майбутніх спортсменів і своїх дітей? Але постає й інше питання, чи варто взагалі відновлювати стадіон, адже він і так знаходиться у не найкращому стані? «Є люди, які хочуть бачити стадіон красенем, як колись. Це представники Федерації футболу міста, області, а також меценати, спонсори, які вже готові вкласти кошти і облаштування спортивної території», - розповів голова Ужгородської Федерації футболу Віктор Качур.
Міський депутат м.Ужгород Богдан Андріїв також переконаний в тому, що, якщо вдасться на території стадіону та прилеглої до нього частини встановити спортивні тренажери, облаштувати бігові доріжки та зробити належні умови для займанням фізичною культурою та спортом, тоді стадіон повноцінно зможе функціонувати. Він, як меценат та міський обранець, братиме активну участь у фінансуванні реконструкції стадіону та розвитку сучасної інфраструктури. На думку підприємця, саме тоді тут з’явиться можливість проводити не лише спортивні змагання, а також використовувати поле для проведення місцевих свят, фестивалів, концертів тощо.
Громадськість міста сподівається, що вирішення питання із будівництвом елітного житла поруч стадіону не затягуватимуть, ані влада міста, ані судові інстанції.
Тож, завдяки спільним зусиллям та усім небайдужим ужгородцям є надія на те, аби вибороти для мешканців міста стадіон у повному складі, а не в четвертованому вигляді.
І дуже не хочеться спостерігати, як фінансові-гіганти незаконно забирають у міста його власність, а згодом байдужі покупці придбають ці елітні квартири з виглядом на колись футбольне поле…
Ярміла Гармасій для Ужгород.net
До цієї новини немає коментарів