Закарпатські чиновники розповіли, як в ЄС «соціальні» гроші на картках - з чітким кодування груп товарів, що забороняє використати кошти на свій розсуд

Ужгород.net поцікавився у чиновників місцевого рівня щодо їх пропозицій з внесення змін до сфери соціального захисту, зокрема, виплат усіх видів допомоги.

 

«Проєвропейський напрям диктує певні вимоги, як-от нововведення у системі соціального захисту населення. Виплата державних допомог має відбуватись безготівково, тобто гроші нараховуються на соціальну картку отримувача, а відтак отримати перелік відповідних послуг.

Це дасть можливість контролювати цільове використання соціальних грошей одержувачем». Так прокоментував Ужгород.net начальник управління праці та соціального захисту населення м.Мукачево Володимир Красновський.

 «Для цього потрібно лишень закодувати певну кількість товарів. Це не обмежить людину у виборі, оскільки термінали сьогодні є майже всюди. Знову ж таки, на державному рівні підприємців зобов’язують проводити безготівкові розрахунки. Разом з тим, такий вид оплати дозволить соціальним установам (які, власне, надають допомогу) контролювати використання нарахованих коштів», - роз’яснює чиновник.

«Все дуже прозоро. Окрім того, такий підхід дозволить на певному етапі підготовки відповідних виплат, зекономити бюджетні гроші. Це повна відмова від паперового обігу, адже щомісячно ми роздруковуємо тисячі відомостей, які вимагають від нас банківські установи. Безготівкова система вигідна й банку: установа свої гроші отримує одразу; рух коштів прозорий; є можливість електронного (цифрового) підпису. Практично весь світ живе без паперових грошей. Між країнами кошти давно рухаються через мережу. Все це оптимізує кількість працівників, якість обслуговування, зменшення паперових грошей. Адже, якщо говорити про соціальну сферу, то тут кількість отримувачів щороку збільшується, а це щодалі – суми збільшуються на мільйони.

На мою думку, це може бути пілотним проектом у будь-якому регіоні. Тут немає потреби у додаткових затратах чи кваліфікаційних навиках. Гроші все одно приходять в електронному виді. Зараз вони проходять соціальні установи, казначейства, банки, а вже так потрапляють на ті ж соціальні картки одержувачів. Якщо запровадити безготівковий обіг коштів, це зменшить коло залучених до процесу спеціалістів, збільшить контроль і дасть можливість зекономити державні гроші», - вважає Володимир Красновський.

«Європейські країни практикують зарахування «соціальних»  грошей на карти, з чітким кодування груп товарів, що не дозволяє використати кошти на свій розсуд чи не за призначенням. До прикладу, якщо це державна допомога при народженні дитини, то стає зрозуміло, на які товари розраховані ці гроші. І ми йдемо в Європу», - зазначив начальник управління праці та соціального захисту населення м.Мукачево Володимир Красновський.

Валерія Громицька для Ужгород.net

 

13 липня 2014р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів