Духовенство «висповідало» Лунченка в ОДА

На днях очільник краю Валерій Лунченко провів конструктивну зустріч із главами церков та релігійних громад, які діють на території Закарпаття. Насамперед, духовенство подякувало голові ОДА за вже традиційні зустрічі та вирішення проблем релігійних громад регіону. 

 

Зі свого боку священнослужителі пообіцяли керівнику Закарпаття продовжувати реалізацію соціально важливих проектів, таких як пропаганда здорового способу життя серед краян, а також вкрай важливі акції із залученням добровільних внесків вірян на підтримку вітчизняної армії під час проведення антитерористичної операції на сході України.

В області з дня на день розпочнеться ямковий ремонт доріг державного значення

Описание: http://www.carpathia.gov.ua/data/upload/publication/main/ua/9873/dsc_9313.jpg У ході засідання Ради церков та релігійних організацій духовенства краю йшлося і про стан доріг в області. Зокрема, духовенство цікавило, як в області забезпечується ремонт та будівництво доріг.

Щодо стану доріг у краї, то за словами Валерія Лунченка, минулої середи до області надійшло 3 цистерни з бітумом. Тож, при сприятливій погоді, з дня на день розпочнуться ямкові ремонти доріг державного значення. Він також поінформував священнослужителів, що із 70 млн. грн., які потребує Закарпаття в рік, область одержала лише 7 млн. Такий стан зрозумілий з огляду на останні події на Сході країни, адже всі кошти Уряд акумулює на військові потреби Збройних Сил України, захисту її цілісності та державних кордонів.

 Під час конструктивної зустрічі голова облдержадміністрації підкреслив: «Ми можемо бути Європою за паперами, але, насамперед, у нас реально має бути відповідна освіта, сучасна інфраструктура, суспільно-економічна стабільність. І сьогодні влада робить усе можливе, аби імплементувати європейські цінності та стандарти у реальне життя українців».

Насамкінець Валерій Валерійович сказав: «У молитвах до Бога ми проситимемо миру для нашої неньки України. Сподіваюсь, що вже наступні наші зустрічі не торкатимуться питання війни, людських втрат, а обговорюватимуться більш позитивні теми життя держави, зокрема й Закарпаття».

Обласній владі таки вдалося знизити ціну на газ для релігійних громад

Описание: http://www.carpathia.gov.ua/data/upload/public_embed/main/ua/5345/dsc_9317.jpgПід час засідання духовенство краю, перш за все, подякувало очільнику Закарпаття Валерію Лунченку за сприяння у вирішенні актуального для релігійних громад питання  – ціни на газ.

 Так, за підсумками попереднього засідання ради 25 квітня від імені голови Закарпатської ОДА надіслано лист в Кабмін з проханням встановлення ціни природного газу для релігійних організацій на рівні відпускної ціни для населення. Відтак, Уряд України прийняв Постанову від 21 травня 2014 року № 198, якою з 1 липня встановлено ціну на природний газ для потреб релігійних організацій у розмірі 50% від рівня ціни для промислових споживачів.

Позиція влади та духовенства єдина – зберігати мир та спокій, міжконфесійне порозуміння

Описание: http://www.carpathia.gov.ua/data/upload/publication/main/ua/9877/dsc_9341.jpgТакож під час зустрічі керівництва області зі священнослужителями обговорювалися аспекти співпраці органів влади та духовенства, вирішення актуальних питань життєдіяльності громад.

Насамперед очільник краю подякував священнослужителям за підтримку та допомогу під час нелегкого стану, в якому перебуває український народ. Адже позиція влади та духовенства єдина – зберігати мир та спокій, міжконфесійне порозуміння, яке сьогодні, як гарний приклад гармонії, демонструє багатонаціональний Закарпатський край.

«Аби подолати сепаратизм, відновити мир на Сході України, представники різних релігійних конфесій Закарпаття активно підключилися до організаційних заходів з надання тимчасових місць проживання людям, які вимушені були покинути свої домівки на Донеччині та Луганщині. Також відчутна Ваша матеріальна та фінансова допомога українському війську», - зауважив Валерій Лунченко.

Присутній на засіданні перший заступник голови ОДА Андрій Сербайло повідомив присутніх, що нині робочою урядовою групою при Кабміні розробляється модель душпастирської опіки військових. Незабаром Уряд запровадить капеланську службу у силових та пенітенціарних службах. «Цей захід необхідний для підтримки бойового духу воїнів та сприяти їх духовному зміцненню», - зазначив Андрій Андрійович.

Він також подякував представникам духовенства за те, що закарпатські священнослужителі одні з перших засудили провокації та штучні намагання розпалення ворожнечі на релігійному грунті, прояви сепаратизму та виступили за цілісність України.

Зі свого боку, представники духовенства підняли питання необхідності введення та викладання спецкурсів релігійного спрямування у навчальних закладах та ліцензування на державному рівні навчальну дисципліну - теологію (богослов’я). Вони підкреслили, що у цей нелегкий час міжконфесійний мир та толерантність тісно пов’язані з співпрацею з органами влади. Саме це допомагає об’єднати нашу державу, сприяє консолідації української нації, забезпечує економічний та духовний розвиток на шляху вільної, демократичної України в європейській спільноті.

Валерій Лунченко схвально відгукнувся на пропозиції священнослужителів. «Наша держава заслуговує, аби українська нація мала гідне життя. У цьому важлива Ваша допомога, бо саме Ви є ретрансляторами між громадою і Богом», -  зуважив керівник краю. Він також повідомив, що у Верховній Раді розробляється законопроект «Про концепцію церковних відносин в Україні», який дозволить подолати наслідки атеїстичного минулого, реалізувати конституційні свободи та налагодити конкретні механізми співпраці церков з владою.

Закарпатські представники різних конфесій активно долучаються до благодійних внесків на підтримку військових

Описание: http://www.carpathia.gov.ua/data/upload/publication/main/ua/9878/dsc_9336_0.jpgПитання гуманітарних вантажів та цільове використання благодійних коштів від конфесій, направлених на підтримку матеріально-технічного забезпечення Закарпатського батальйону, також обговорювалося під час засідання ради церков і релігійних організацій при голові Закарпатської ОДА, яке тривало майже дві години.

 Очільник області Валерій Лунченко поінформував представників духовенства, що Урядом звільнено отримувачів гуманітарної допомоги від сплати за зберігання на складах митниць вантажів, які визнано гуманітарною допомогою. Ці зміни зумовлені ситуацією, яка склалася ще рік тому, коли вантажі тривалий час не визнавалися «гуманітаркою», а їх власникам на період зберігання на складах нараховувалися непомірні кошти.

«На жаль, сьогодні в митних органах дуже розвинута корупція. Особливо, що стосується гуманітарних вантажів. Нині термін розгляду звернень щодо гуманітарних вантажів складає не більше 8 днів, - повідомив присутніх Валерій Лунченко і додав. – Приємно констатувати, що всі вантажі, які довго не оформлялися на Закарпатті, вже дісталися своїх отримувачів».

Але в разі виникнення будь-яких проблемних питань з розмитнення та оформлення гуманітарної допомоги, голова ОДА наголосив особисто звертатися до нього. Він запевнив, що з даної проблематики тримає руку на пульсі.

Присутній на зустрічі військовий комісар Закарпатського обласного військового комісаріату Іван Васильцюн подякував священнослужителям за надану допомогу для формувань Збройних Сил України та зміцнення обороноздатності держави.

З гордістю військовослужбовець розповів: «Перші 800 осіб було направлено на Схід. Тоді була потреба в усьому: від одягу, харчів до зброї. Закарпатські хлопці продемонстрували патріотизм, ніхто не покинув ряди армії, а гідно виконували свій обов’язок до кінця. Нині є потреба у мобілізації кваліфікованих військових службовців. Тому ми зараз мобілізуємо тих, хто колись пройшов військовий вишкіл». За його словами, навіть чоловіки, у яких по 5-7 дітей, проявляють патріотизм і записуються у Закарпатський батальйон.

Іван Петрович, користуючись нагодою, подякував єпархіям, які закупили для військових одяг, бронежилети, каски, спальні мішки та медичні набори тощо. На сьогодні на потреби Закарпатського батальйону закумульовано 579 тисяч гривень від громадських організацій, меценатів та благодійників. Ще майже мільйон гривень на днях очікується від профспілок. Ці кошти будуть направлені на придбання необхідних для військових потреб, зокрема індивідуального захисту солдатів.

Наприкінці зустрічі головний військовий комісар Закарпаття попрохав духовенство, аби зверталися до громади не бути байдужими та у міру можливостей  допомагати армії. «Людина, яка не допомагає своїй армії, буде годувати чужу!», - резюмував Іван Васильцюн.

Підготовлено за матеріалами  управління інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю ОДА

 

17 липня 2014р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів