Ужгородці благають відновити та окультурити занедбану «озерну» зону для відпочинку! (фото)

Відоме ужгородцям озеро «Кірпічка», що  в обласному центрі, потребує дбайливого господаря. Територія навколо водойми вщент усіяна сміттям, ПЕТ пляшками, шинами, та залишками від пікніків. А саме озеро, яке колись було ідеальним місцем для відпочинку, заросло чагарниками, і з кожним роком втрачає привабливий вигляд.

 

Тож ужгородці, котрі мешкають поблизу водойми нарікають: у такий стан озеро перетворили самі відпочивальники. А комунальників, котрі повинні прибирати цю територію, тут ніхто не бачить.

Пан Анатолій тутечки рибалить вже кілька десятиліть. Чоловік згадує: раніше озеро Кірпічка слугувало місцем, де видобували глину, з якої виготовляли цеглу. Зараз пенсіонер з сумом констатує стан міської водойми.  Анатолій Андрійович вважає, що саме через людську недбалість озеро перетворилося на сміттєзвалище.  Чоловік розповідає: «Це - ідеальне місце для рибалки. Якщо б цю територію облагородили – було б чудово. А зараз озеро у жахливому стані. Тут купа сміття, автомобільні шини валяються на кожному кроці. Крім того, люди, котрі живуть неподалік, цинічно викидають пластикові пляшки та різний непотріб. Я не можу  дивитися на тих, хто лізе у це брудне озеро купатися».

Віра Олексіївна тут часто відпочиває з онукою. Жінка з жахом спостерігає за тими відчайдухами, котрі  ризикують скупатися в озері. Сама у воду – ні ногою. Ужгородка зізнається: «Я живу неподалік озера. Тут плаває все що тільки не хочете. Крім кішок та собак, у воду заходять дорослі з дітьми. Коли я тут, намагаюся застерегти людей, що купатися в озері – небезпечно. Сама ніколи тут не купаюся, й іншим не рекомендую».

Влітку на озері «Кірпічка» дванадцятирічна Валерія  проводить чимало свого часу. Дівчина розповідає: «В озері купаюся тільки в мілкій воді. А місця, де можна засмагати, тут практично не знайдеш. Часто тут відпочивають дорослі, які після себе залишають банки з-під пива та всіляке сміття. Вони влаштовують пікніки,  після чого за собою не прибирають. Це сумно, адже ми, діти,  не можемо знайти  місце, де можна було б відпочити».

Мешканці навколишнього району кажуть, що з кожним роком тут з’являється все більше сміття, яке не прибирають ані відпочивальники, ані комунальники. Пані Олена мешкає неподалік. Ужгородка зізнається: «Я ніколи не бачила, аби хтось із комунальників тут прибирав. Пригадую, два роки тому самі люди взялися розчищати територію. Утім, тоді на цьому все і закінчилось. Як бачите, впродовж кількох років нога комунальника тут не ступала».

Водночас представники міської влади запевняють, що територію навколо озера прибирають комунальні  служби.  Олександр  Костенчук,  в. о. директора департаменту  міського  господарства Ужгородської  міськради, переконує: «До нас підходять люди, які бажають взяти в оренду цю територію. Та поки що цю зону прибирають працівники  ЖЕКу№ 5,  або представники громадських організацій. Неподалік озера знаходяться церкви. Прихожани також часто проводять акції щодо очищення прилеглої території».

Також представники влади наголошують: «Озеро Кірпічка, площею 7 гектарів потребує окультурення та відновлення. Навести тут лад вже є охочі». Олександр  Костенчук розповідає: «Ті, хто займається підводним полюванням беруться розчистити озеро та обіцяють створити зону для відпочинку. Також є  підприємці,  котрі хочуть окультурити цю територію по-своєму. Є конкретні особи, які готові вкласти власні кошти та навести тут лад. Але з 2010 по 2017-й рік озеро перебуває в оренді. Орендар здійснює щомісячні платежі понад шість тисяч гривень. Зараз ми це питання вивчаємо».   

Ще двадцять років тому ця водойма була з багатою флорою та фауною. Природоохороці кажуть, що свого часу тут плавали щуки, соми, окуні та карасі. Однак за останні десять років самі ж відпочивальники спотворили озеро, відтак поменшало і мешканців водного середовища, та плаваючих птахів.

Олександр  Геревич,  перший  заступник  голови  закарпатської  організації Товариства  охорони  природи, наголошує: «Якщо у перспективі ніхто не докладе зусиль аби облагородити водойму -  все живе тут почне гинути. Сміття, яке плаває в озері – отрута для води та мешканців водного світу. Якщо ж водойму планують  використовували для відпочинку, необхідно докласти чимало зусиль. А саме: провести дослідження санепідемстанції та вивчити склад цієї води. Необхідно щоб тут попрацювали дайвери, які би пройшлися по дну та вичистили усе сміття, що знаходиться в озері. Якщо водойма буде санітарно чистою, тоді можна використовувати це озеро для відпочинку людей».

Аби дати озеру шанс стати ще однією зоною для відпочинку, природоохоронці радять не зволікати щодо відновлювальних робіт. Крім того, озеро може бути й унікальною гідрологічною лабораторією для школярів та студентів.   

Мирослава Куруц для Ужгород.net

 

 

 

05 серпня 2014р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів