Які переваги сучасної системи електронної реєстрації дітей в ужгородських дитсадках?

 Сучасні технології дедалі більше охоплюють побут закарпатців. І якщо покупки через Інтернет сьогодні нікого не дивують, то, приміром, реєстрація  дитини у дошкільний навчальний заклад, в он-лайн режимі – очевидно, ноу-хау. Які переваги сучасної системи електронної реєстрації дітей в ужгородських дитсадках, вивчала кореспондент Ужгород.net.

 

Хоча в обласному центрі Закарпаття система електронної реєстрації малечі в дошкільні навчальні заклади міста діє більше року. Так, скориставшись цією програмою, батьки можуть детально ознайомитися з переліком садочків Ужгорода та обрати для свого чада оптимальний заклад.

 А ще електронна система дозволяє користувачам відстежувати кількість зареєстрованих дітей, наповнюваність груп і просування у черзі в садочок. Утім, така форма реєстрації створює проблеми управлінню освіти – стверджують у профільному відомстві. Оксана Бабунич, начальник міського управління освіти,  розповідає: «Система досить прозора та проста. Правила прописані чітко. Батьки мають змогу побачити чим займається той чи інший дошкільний навчальний заклад, ознайомитися із системою роботи колективу та з  особливостями даного закладу. Словом, можуть вибрати для дитини оптимальний садок, який би відповідав дитячим потребам і міг би задовольнити ці потреби».

Відтак, користувачі електронної системи можуть самі відслідковувати просування у черзі. Керівники ж дошкільних закладів наголошують: така форма реєстрації не лише проста та доступна, але й зручна у користуванні. Віра Жменяк, завідувачка ДНЗ №21 «Ластовічка», переконує: «У нас є чимало батьків, котрі  реєструють своїх дітей саме через Інтернет. Це дуже добре, адже батьки самі записують та  знають свою черговість. У нашому ДНЗ  жодних проблем та питань на цьому ґрунті не виникає».

Утім, не всі батьки є прихильниками такого ноу-хау. Ужгородка Тетяна, мати трьох дітей, упереджено ставиться до електронного способу реєстрації дошкільнят Жінка вважає, що традиційний паперовий варіант – більш надійний. Пані Тетяна зізнається: «Якби була виникла така потреба що моїх дітей візьмуть у садок зареєструвавши  їх лише через  Інтернет – я б погодилась. Але, водночас, я б прийшла у  дошкільний навчальний заклад та познайомилась із вихователями та з керівником закладу. Та все ж, я вважаю,  що кращий варіант запису дітей у садок це той, коли приходиш у дошкільний заклад і безпосередньо знайомишся з керівником та вихователями, котрі відповідатимуть за мою дитину . Як на мене, це викликає більшу довіру та впевненість у тому,  що дитину таки візьмуть у садок».

В управлінні освіти кажуть, що звичайний вступ до садочка відміняти не збираються. І ті батьки, котрі скористалися електронною реєстрацією - повинні особисто подавати документи для зарахування. Оксана  Бабунич, начальник міського управління освіти, наголошує: «Підставою для зарахування до дошкільного навчального закладу є: письмова заява батьків, з якою вони звертаються до садочку особисто, а також оригінали документів (свідоцтво про народження, медичні довідки), це все вони подають завідуючій закладу особисто».

А ще освітяни наголошують, що програма електронного запису – недосконала. А саме - на відміну від паперової черги – електронна не передбачає реєстрацію на перспективу. Так, у профільному відомстві зазначають: «Якщо сьогодні батьки реєструють дитину яка мала б піти у садочок у 2015 році, то система її все одно реєструє як дитину, котра знаходиться в черзі у 2014 році. Це автоматично збільшує чергу».

Також освітяни скаржаться на те, що батьки, котрі скористалися можливістю записати дітей через Інтернет, реєструють малечу одразу ж у кілька дошкільних навчальних закладів. Це теж створює штучні черги та заважає відслідкувати   загальну кількість дітей, які претендують на місця у садочку.

Мирослава Куруц для Ужгород.net

 

13 серпня 2014р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів