До школи з новими силами!
Фізичне здоров’я та психологічна підготовка дитини до школи – запорука успіху у навчальному процесі. Фахівці кажуть – усі школярі повинні пройти комплексний медогляд аби протягом року не хворіти й послідовно опановувати шкільну програму. Ну, а щоб дитина швидше адаптувалася до навчального процесу психологи рекомендують батькам ще за кілька днів налаштувати дітей на шкільний графік.
Зміцнення фізичного та психологічного здоров’я дитини - запорука успішного навчання у школі. Напередодні першого вересня краяни активно відвідували лікарів, готуючись до нового навчального року. На медичне обстеження батьки приводять не лише дошкільнят, а й дітей старшого віку. Фахівці кажуть – охочих пройти комплексний огляд – у краї побільшало. Так, лікар-гематолог, Наталія Рубіш розповідає: «Для мене було дуже приємно що батьки потягом серпня стали частіше приводити своїх діток на огляд. Приходили й записувались на прийом до всіх спеціалістів. Не лише до педіатра, але й до травматолога та до невролога. В мене одразу виникло питання : ви-першокласники? На щастя, серед дітей були й учні третіх - сьомих класів. Дуже хочеться, аби свідомість батьків піднімалася, і вони турбувалися про здоров’я своїх дітей, адже у подальшому ці діти турбуватимуться і про своїх батьків».
Під час комплексного огляду дітей обстежує педіатр та лікарі інших спеціальностей. В Ужгороді такі медичні заходи проводять задля виявлення та попередження на ранній стадії того чи іншого захворювання. Крім того, учням, які цьогоріч сядуть за шкільні парти - фахівці рекомендують пройти й лабораторні клінічні обстеження. За результатами аналізів медики виявляють захворювання, які впливають на фізичну активність дітей, та здатність сприймати інформацію. Лікар-гематолог, Наталія Рубіш наголошує: «Школярам необхідно пройти загальний аналіз крові. Тут ми можемо визначити: який у дитини імунітет та схильність до різних захворювань. Для дітей, які цього року сядуть за шкільні парти обов’язковим є електрокардіографія (визначення функцій діяльності серця), а ще дітки виконують пробу Руф’є (під час присідання медики аналізують чи готовий учень до навантажень, і чи може повноцінно відвідувати уроки фізкультури)».
Другокласник Юрій вже готовий опановувати шкільну програму. Після медичних обстежень, які показали що дитина може займатися фізкультурою, Юрій з нетерпінням чекає першого вересня. Проте мама хлопця хвилюється за адаптацію сина до навчального процесу. Адже після трьох місяців відпочинку – до шкільного графіку доведеться звикати довго. Лідія Фанта каже: «Протягом літа син звик довго спати. Тепер доведеться змінювати звичний графік. Я не знаю як ми будемо зранку прокидатися, швидко одягатися та ще й снідати… Навчання ось-ось почнеться, а ми ще зовсім не готові!».
Психологи наголошують - після тривалих канікул учням складно звикати до шкільного графіку. Аби уникнути стресу у перші дні, фахівці рекомендують батькам налаштувати дітей на шкільну програму ще заздалегідь. Так, психолог Галина Лазарева каже: «За кілька днів до початку школи батьки мусять призвичаїти своє чадо до шкільного режиму. Крім того, що дітям слід прокидатися швидше, батьки повинні ще й багато спілкуватися з ними та психологічно налаштовувати на шкільний графік. Словом, про підготовку слід подбати ще заздалегідь».
Якщо дитина відчуває втому на початку навчання, психологи радять поєднувати домашні завдання з відпочинком на свіжому повітрі. Не менш важливі складові успішного навчального процесу –правильне харчування та здоровий сон.
Мирослава Куруц для Ужгород.net
До цієї новини немає коментарів