При товаристві Червоного Хреста України вже двадцять два роки діє служба розшуку тих, хто пропав без вісти

Щороку в обласну організацію звертається більше сотні закарпатців, які втратили зв'язок зі своїми близькими. Працівники товариства допомагають краянам відшукати рідних та з’ясувати  місце їх перебування. Протягом двох місяців по допомогу звернулися й родини військовослужбовців, які втратили зв'язок з близькими  під час бою в зоні АТО.

 

Ще в червні  родина пані Наталії втратила зв’язок з близькою людиною. Миколу Копчанського та ще двох закарпатських військових,котрі перебували  зоні АТО – взяли у полон. Про місцезнаходження солдат родина майже місяць нічого не знала. Аби отримати бодай якусь інформацію, сім’ї  військових звернулися по допомогу до обласного Товариства Червоного Хреста. Ужгородка Наталія  Нижегородцева згадує: «16 червня ми втратили зв’язок з нашими хлопцями, які перебували у зоні антитерористичної операції. А вже вісімнадцятого червня побачили в Інтернеті  що їх обстріляли та взяли в полон. Ми були в розпачі, дзвонили у військову частину. Але там теж нічого не знали. Я вирішила звернутися до обласного Товариства Червоного Хреста України, оскільки добре знаю що при організації діє служба розшуку людей.  Коли прийшла сюди – мене запевнили –  тут нам допоможуть. Необхідно було заповнити анкету, написати паспортні дані та іншу інформацію. Самі ж працівники підтримали психологічно та допомогли заповнити анкету. Далі -  подали в розшук та зателефонували  в Луганське Товариство Червоного Хреста України. Там теж  почали з’ясовувати долю наших військових. Зрештою, сказали: такі хлопці є, вони були поранені, їм надали медичну допомогу. Потім їх забрали».

Служба розшуку при Товаристві Червоного Хреста діє в Україні вже  двадцять два роки.  Працівники організації  допомагають відновити родинні зв’язки внаслідок надзвичайних ситуації. Щороку більше сотні закарпатців звертаються по допомогу,  аби з’ясувати долю рідних та відправити лист-послання. Так, Марія  Кітченко, заступник  голови  обласної  організації  Товариства  Червоного  Хреста  України наголошує: «Мета служби розшуку – знайти людину, яка пропала без вісти та дізнатися про її долю. До нас зверталися краяни з проханням розшукати місця поховання  рідних, які пропали під час другої  світової війни. Ми в змозі це зробити  не лише на території України, а й за кордоном. Тому зараз закликаємо  мешканців краю та тих, хто змушений був покинути окуповану територію України з проханням звернутися до нас по допомогу. Кожному, хто розшукує родичів допоможемо з’ясувати місце перебування та відішлемо  лист-послання».

Представники організації  кажуть – така послуга безкоштовна, відтак нею можуть скористатися всі, хто хоче знайти близьких. В тому числі, й переселенці зі Сходу.  Саме останні неабияк потребують психологічної та соціальної допомоги. Протягом трьох місяців в Обласне Товариство Червоного Хреста звернулися понад двісті родин, які змушені були переїхати зі східних областей. Голова  Закарпатської  обласної  організації Товариства  Червоного  Хреста  України, Іванна  Сабо розповідає: «Ми жодній людині не відмовили у тій чи іншій допомозі. Чимало людей, які мають статус переселенців щоденно звертаються до нас. Їм ми надаємо не лише психологічну, а соціальну підтримку. Загалом, лишень протягом останніх трьох місяців до нас звернулися сто шістдесят  родин зі Сходу та понад сорок сімей, котрі покинули Автономну Республіку Крим. Наразі ми забезпечуємо їх товарами першої необхідності: одягом, взуттям, постільною білизною та засобами гігієни. Та все ж, з кожним днем наші запаси – зменшуються.  Щодня ми приймаємо два десятки переселенців, які, завітавши до нас також  просять продукти харчування та необхідні речі для дітей. Через таку масовість, ми призупинили видачу соціальної допомоги нашим мешканцям, які її потребують».

Забезпечити усіх переселенців  товарами першої необхідності – в товаристві не можуть. В організації кажуть – запаси та ресурси  - вичерпуються.  А людей потребуючих – щодня стає все більше. Тож працівники організації закликають закарпатців не бути байдужими та долучитися до благодійної справи.

Мирослава Куруц для Ужгород.net

 

 

05 вересня 2014р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів