Благочинна віртуальна «барахолка» - набирає обертів серед закарпатців

Купити  товар за символічну ціну! Відтепер ужгородці можуть  обміняти, продати або ж придбати різні речі, не виходячи з дому. У соціальних мережах місцеві активісти створили віртуальну барахолку, де за символічну суму користувачам пропонують купити шкільну та художню літературу, старі відео та аудіо диски, музичні інструменти, ексклюзивний посуд та інше.

 

Кошти, виручені з продажу, активісти планують передати українським військовим, які перебувають на Сході країни. Як можна вигідно продати непотрібні речі у зручний спосіб і за розумну ціну через Інтернет, вивчала кореспондент Ужгород.net.

У соціальних мережах ужгородські активісти зініціювали  віртуальну крамницю, де можна обміняти, купити, продати, або ж  віддати за дарма  будь-яку річ. Організатори проекту кажуть, що ідею запозичили  від  львів’ян.  Закарпатці ж активно її підтримали.

Відома молода активістка Юлія Дуб розповідає: «Львівська молодь вже давно відкрила таку віртуальну барахолку. Ми подумали: а чому б і в Ужгороді щось подібне не зробити. Зрештою, виявилось, що в нашому місті така ідея - дуже актуальна. Насправді користувачі соціальних мереж дуже зраділи, що з’явилася така платформа для обміну. Багато людей почали писати «нарешті, ми так давно хотіли щоб щось таке з’явилося, але все ніяк руки не доходили. А тепер будь-хто має можливість скористатись послугами віртуальної барахолки».

Через Інтернет Марічка Черничко придбала колекцію  книг, які обійшлися їй значно дешевше аніж у звичайних магазинах. У віртуальній крамниці за 10 книг ужгородка віддала всього півтори сотні гривень. Тоді як у справжніх книгарнях за таку суму можна купити лише 1-2 книги. Дівчина зізнається, що відтепер знатиме куди подіти свої непотрібні речі.

Так, дівчина каже: «Це цікаво віддати комусь свою річ, розуміючи, що вона буде приносити тій людині радість. А тим більше, якщо ти її ще й продаєш, то це ще й додаткові кошти. Зрештою, мені такий безкінечний процес шопоголіка – до душі».

А ще всі кошти за придбані товари покупці перерахують закарпатським військовим, які перебувають у зоні АТО. Ужгородка Марічка розповідає: «Якщо враховувати те,  що ці гроші йдуть на благодійність, то тим більше, це – чудова ідея. Тому що зараз будь-яка копійка, яка перераховується на допомогу української армії, допомагає нашій державі. Усвідомлення цього – додає ще більшого азарту брати участь у цьому благодійному проекті».

Щодня віртуальна крамниця поповнюється новими товарами.  Серед асортименту: книги, посуд, диски, касети, окуляри, іграшки та одяг. Обміняти або продати непотрібні  речі - може будь-хто. Утім, при умові, якщо товар у належному стані.

Ініціатор проекту Юлія  Дуб наголошує: « Головне те, аби користувачі не виставляли на продаж або обмін такий непотріб, який шкода викинути, а краще комусь віддати. Ми звертаємося до людей аби вони пропонували справді нормальні речі у належному стані. Крім того, ще одним із основних критеріїв це те, що віртуальна барахолка – не комерційна організація, свій бізнес рекламувати не можна. До прикладу, якщо я продаю телефони, я не маю права їх рекламувати. Але якщо я хочу віддати свій телефон, тоді я можу попросити певну ціну за цю річ».

         А ще головні вимоги для користувачів – бути ввічливим та дотримуватися усіх правил, які прописані на сторінці віртуальної крамниці. Через те, що барахолка стає все популярнішою  – у планах ужгородської молоді - створити спеціальний сайт.

Мирослава Куруц для Ужгород.net

 

13 вересня 2014р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів