Як діють на Закарпатті пільги для учасників АТО, коли жоден військовий досі без посвідчення та відповідного статусу?

Закарпатські військові, які матимуть посвідчення учасника бойових дій, можуть розраховувати на ряд соціальних пільг. В обласному управлінні соцзахисту зазначають: поки такого документа не має жоден військовослужбовець, бо процедура отримання посвідчення тільки нещодавно затверджена.

 

Однак після надання особі статусу учасника бойових дій, держава гарантує пільги за оплату комунальних послуг, на лікування, на безкоштовний проїзд у громадському транспорті, право на достроковий вихід на пенсію та на отримання земельних ділянок.

Як розповів кореспонденту Ужгород.net начальник обласного департаменту соціального захисту населення Віктор Мацола, наразі на території області ніхто такого посвідчення немає. «Але, зараз розроблена процедура задля отримання відповідного статусу. Створена міжвідомча комісія, яка визначатиме військових людей. Після отримання такого посвідчення, всі його власники прирівнюватимуться до учасників бойових дій, тобто матимуть загальні з ними такі пільги: за оплату житлово-комунальних послуг, за проїзд у транспорті, виділення земельної ділянки, достроковий вихід на пенсію і ще чималий перелік послуг лояльності. Учасники бойових дій в зоні АТО будуть внесені в Єдиний державний автоматизований реєстр пільгових категорій. Зараз кілька наших громадян мають статус сімей, загиблих на сході України (такі посвідчення отримали 23 особи). Вони також мають відповідні пільги (до прикладу, 50% на сплату житлово-комунальних послуг), також обласна влада прийняла рішення виділити кожній такій родині по 100 тис. грн.. компенсації. 21 сім’я ці кошти вже отримала», - зазначив Віктор Мацола.

Нагадаємо, також Міноборони Україні пообіцяло виплачувати кожній родині, яка на війні втратила батька чи сина, виплачувати по 609 тисяч гривень одноразово. Для цього відповідні документи з військового комісаріату направляються до столиці у відомство, де профільна комісія приймає відповідне рішення. Відтак, кошти із державного бюджету направляються на рахунки сімей загиблих.

«100 тисяч – це інші додаткові кошти, обласні, - уточнює посадовець. - Вони всім виплачуються. Якщо людина зібрала всі необхідні документи, вона отримає і 609 тисяч, і 100. Так, у Міністерстві оборони процедура надання документів дещо ускладнена, але цілком виконувана. І якщо комісія розглянула і прийняла позитивне рішення, виплата відбувається у найкоротші терміни».

Лідія Вербицька для Ужгород.net

 

05 жовтня 2014р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів