Ужгородська ЗОШ №3 б’є на сполох: батьки мажорів нахабно наражають на небезпеку пішоходів!

Непомітні розмітки на дорогах в обласному центрі Закарпаття - небезпечні для пішоходів.  Батьківський колектив Ужгородської ЗОШ №3  звертаються до міської влади з проханням оновити пішохідний перехід на вулиці Довженка. 

 

Батьки стверджують, що на цій ділянці дороги завжди жвавий рух автотранспорту, а пішохідний перехід водії не помічають через те, що розмітка стерлася.  А ще відповідний дорожній знак затулений гіллям дерев. Як вирішуватимуть проблему, дізнавалася кореспондент  Ужгород.net.

Пішохідний перехід на ужгородській вулиці Довженка, через який щодня проходять учні третьої школи в Ужгороді, невидимий ані водіям, ані пішоходам. Батьки учнів кажуть: через те, що розмітка тут давно стерлася, а дорожній знак прикритий гіллям дерев - ризик потрапити в дорожньо-транспортну пригоду дуже великий.

Римма  Конар, мама двох учнів Ужгородської  ЗОШ  № 3, розповідає: «Не всіх дітей батьки забирають зі школи. Чимало учнів самі ходять пішки. Дітям важко перейти дорогу, тому що вони не бачать розмітку на вулиці Довженка. Є лише дорожній знак, але і його не видно ані малечі ані водіям. Якщо щось трапиться на дорозі, водія теж не можна звинувачувати, адже знак, який  затуляють гілля дерев – він не бачить. Ми, батьки,  хвилюємося за наших дітей», - бідкається пані Римма.

Тож батьківський колектив навчального закладу звернувся до міської влади з проханням вирішити цю проблему. Крім того, батьки учнів  самі запропонували кілька варіантів пішохідної розмітки. На думку мами школярів Римми Конар, питання пішохідної розмітки вирішити можна. «Ми пропонуємо два варіанти: тут можна поставити або лежачих «поліцейських», або ж викласти бруківку білого кольору, як більш довготривалий варіант», - пропонує пані Римма.

До першого вересня міська влада пообіцяла оновити розмітку пішохідних переходів біля медичних закладів та шкіл Ужгорода. Для цього закупили понад дві тонни фарби. Втім, провести роботи не вдалося на окремих ділянках доріг.  В тому числі  оновити зебру на вулиці Довженка - поки що не можуть.

Як пояснює заступник  Ужгородського  міського  голови Ярослав  Шафарь, нещодавно  провели перший етап робіт по оновленню пішохідних розміток. «Утім, в місті нам не вдалося оновити ті переходи, де є бруківка. Ми прийняли рішення, що цією фарбою, яку закупили, буде не доцільно наносити розмітку, адже вона дуже швидко стирається. Тому зараз шукаємо спеціальну шашку – білий камінь, який міг би виконувати роль цієї розмітки».

 А ще у міськраді незабаром планують продовжити роботу щодо оновлення розміток на дорогах міста. На пішохідний перехід біля ЗОШ №3  обіцяють нанести маркування. Водночас учні змушені бути обачними не лише на дорозі, а й біля школи.

Діти та батьки нарікають  -  через відсутність дорожніх знаків, подвір’я навчального закладу перетворилося у проїжджу частину. Так зі слів Євгенія Галіморки, донька якого відвідує цей навчальний заклад, проблемою переймаються і батьки,  і вчителі. Чоловік наголошує: «Зранку, коли я приводжу доньку – на подвір’я школи заїжджає багато автомобілів, а нам - пішоходам - ні пройти, ні обійти. Я, як і кожен батько, хвилююся за життя своєї дитини, тому було б добре, якби тут були якісь обмеження».

Самі школярі кажуть, що рух автотранспорту на подвір’ї школи їм неабияк заважає.  Так, учениця   Ужгородської  ЗОШ  №3 Ніколь  Павлик пояснює: «Мене батьки не підвозять під самісінькі двері навчального закладу. Навпаки, зупиняються біля медичного факультету УжНУ. Я вважаю, що це неправильно, коли автомобілі заїжджають на пішохідну зону, адже тут гуляють діти, і це небезпечно».

Директор  Ужгородської  ЗОШ  № 3 Світлана Фесенко зізнається: їхні прохання  не заїжджати на пішохідну зону більшість  батьків  просто ігнорують. А ще керівник навчального закладу каже: «Ми написали оголошення, аби батьки не заїжджали на подвір’я школи, а залишали автомобілі біля медичного факультету, утім, ситуація не змінилася. Нас турбує одне – чому батьки не можуть зрозуміти, що їхнім дітям треба розвивати фізичну активність. Якщо дитина пройдеться від медичного факультету і до дверей школи - це тільки покращить її здоров’я. А те, що вони під’їжджають на машинах і створюють комфорт для своїх дітей – лише наражає на небезпеку тих учнів, які йдуть пішки», - зауважує директорка. 

Через те, що за останній рік для ужгородців став популярним велотранспорт, чимало дітей теж пересіли на двоколісні, кажуть – це безпечніше. Відтак біля навчального закладу вже встановили велостоянку, тож всі охочі можуть безпечно залишати свої велосипеди поруч із навчальним закладом і не створювати незручності, або ж наражати на безпеку інших.

Мирослава Куруц для Ужгород.net

 

 

06 жовтня 2014р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів