Як заохотять талановитих студентів УжНУ за результатами змагань на Всеукраїнській олімпіаді з програмування?
За результатами півфіналу Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування, яка пройшла у Львові – три команди Ужгородського національного університету потрапили у сотню кращих з алгоритмічного програмування за версією американського сайту TopCoder.
Такий успіх закарпатцям дався не легко. Хлопці кажуть, що під час конкурсу необхідно було розв’язати на швидкість майже п'ятнадцять задач різної важкості. Закарпатці успішно виконали усі завдання, відтак зараз готуються до участі в півфіналі міжнародної олімпіади.
У півфіналі всеукраїнської олімпіади з програмування студенти УжНУ вибороли 2-ге, сьоме та дев’яте місце. Відтак у командному заліку вони – другі. За звання кращого змагалися 33 команди з шістнадцяти провідних вишів західної України. Хлопці кажуть, що такого успіху не очікували, та все ж досягли його - завдяки щоденним тренуванням та наполегливій праці.
Учасник олімпіади, студент математичного факультету УжНУ Роман Мельник розповідає: «Ми з хлопцями дуже багато тренувалися, майже чи не щодня. Доводилося розв’язувати складні задачі спільно з кращими командами світу. Відтак, приблизно орієнтувалися яку позицію займемо в загальному рейтингу. Ми знали, що в нас непогані результати. Утім, не думали що досягнемо такого успіху у півфіналі. Тепер бачимо, що наші старання були не даремні, відтак зараз ще більше готуємось до фіналу Чемпіонату України і паралельно до півфіналу Чемпіонату Світу».
Закарпатський виш представили три команди. Учасникам запропоновано виконати п’ятнадцять задач різної складності. Так, зі слів доцента кафедри інформаційних управляючих систем і технологій УжНУ Олександра Міци, хлопцям вдалося виконати складні завдання різного типу. Олександр пояснює: «До прикладу, було завдання: знайти площу не опуклої фігури чи кількість точок які в ній знаходяться, або ж, довжину ліній, коли дві фігури перетинаються. Також були задачі пов’язані з потоками: коли треба від певних джерел знайти найменший чи найбільший потік. Словом, учасникам олімпіад такого рівня необхідно виконати задачі різного типу. Треба дуже добре знати математику, мову програмування, алгоритм».
Змагання тривали п’ять годин. Аби перемогти у півфіналі закарпатські студенти вчасно та правильно виконали усі завдання конкурсу. Працювали не лише індивідуально а й усією командою. Учасник олімпіади Роман Рубаненко, який навчається на факультеті інформаційних технологій УжНУ зізнається: «Працювати в команді – досить непередбачувано. Адже завдання необхідно виконувати спільно. Є лише один комп’ютер, який треба поділити. Часто буває, коли хтось із команди першим справився із завданням, утім двоє учасників - ще в процесі виконання задач. Клавіатура лишень одна, в такому випадку треба себе опанувати та заспокоїти і спільно приймати усі рішення. У цих змаганнях важливі як індивідуальні можливості кожного учасника, а також командна робота».
Олімпіади з алгоритмічного програмування в Україні проводять щороку. Лишень кращі з кращих беруть участь у цих змаганнях. Закарпаття ж представили найсильніші знавці математики, геометрії, мови програмування та алгоритму. Олександр Міца, доцент кафедри інформаційних управляючих систем і технологій УжНУ, наголошує: «В топ-100 за версією TopCoder ми потрапили завдяки хлопцям, котрі навчаються на І-ІІ курсах УжНУ. Це дуже приємно, адже у нас потенціал ще великий. П’ять першокурсників вже мають чималий досвід в олімпіадах. Вони були призерами обласних та всеукраїнських змагань. Можливо, і це дозволило нам мати такий хороший рейтинг не лише в Україні, а й у світі. Всі наші три команди потрапили в тридцятку кращих, і, відповідно, представлятимуть Україну у півфіналі світової першості. Він проходитиме на двох площадках, одна - у Вінниці, тому що велика кількість українських команд, інша - в Бухаресті. Завдання для всіх однакові. Сервери працюватимуть паралельно».
Наразі закарпатські студенти наполегливо готуються до участі у півфіналі міжнародної олімпіади з програмування, який відбудеться в середині жовтня. Хлопці кажуть, щодня вдосконалюють свої знання та навики, адже у цьому змаганні конкуруватимуть з дев’ятьма найсильнішими командами південно-східної Європи.
Мирослава Куруц для Ужгород.net
До цієї новини немає коментарів