Сімейні лікарі Ужгорода – з новим сучасним обладнанням, та чи безкоштовно надаватимуть медичні послуги?

Закарпатські благодійники спільно із меценатами із-за кордону забезпечили дев’ять амбулаторій обласного центру сучасним діагностичним обладнанням.

 

У рамках проекту закупили ростоміри, дитячі ваги, глюкометри, експрес-лабораторії та ЕКГ-апарати. Завдяки останнім лікарі можуть зробити кардіограму серця дорослим та дітям, а результати мають можливість роздрукувати та  навіть передати через мережу Інтернет. Роботу нового обладнання оцінили й самі благодійники.

Відтак, медичне обладнання для сімейних лікарів Ужгорода обійшлося закордонним благодійникам у суму понад триста тисяч гривень. Тож, відтепер дев’ять амбулаторій обласного центру оснащені експрес-лабораторіями, обладнанням для діагностики бронхолегеневих  патологій та сучасними апаратами, які дозволяють зробити  кардіограму серця не лише дорослим а й дітям.

Зі слів сімейного лікаря Павла Колесника, завдяки новій апаратурі  відтепер у кожного лікаря діагностичні можливості покращаться. Фахівець розповідає: «Серед  обладнання, яке ми отримали в рамках гранду: глюкометри, ЕКГ-апарати (така апаратура  була лише в Мукачівській обласній дитячій лікарні). Саме ЕКГ –апаратів нам не вистачало. За допомогою цього обладнання ми можемо обстежити і найменших ужгородців. Всі результати записуються на комп’ютер, який, до речі, теж закупили благодійники. Тепер кожна амбулаторія Ужгорода має по два комп’ютери, де введена програма для розшифровки кардіограм. Крім того, завдяки цьому проекту сімейні лікарі мають можливість ці результати роздрукувати на принтерах, які теж презентували закордонні меценати.  А ще нас забезпечили  пікфлоуметрами – апаратами, за допомогою яких можна зробити оцінку швидкості видиху у пацієнта з бронхолегеневою патологією».

Крім того, в рамках проекту  благодійники придбали шпателі, дитячі ваги, ростоміри та інше обладнання. У виборі медичних приладів – враховували і потреби пацієнтів – кажуть організатори проекту.

Сімейний лікар Павло Колесник переконаний: «Нова апаратура значно покращить надання медпослуг. Адже для пацієнтів дуже відвідувати свого лікаря, який забезпечений бодай мінімальним обладнанням. Коли ми готували проект ми опитали наших лікарів: що саме їм необхідно. Більшість наголосили: в них не вистачає навіть  шпателів. Тому, ми звичайно замовили пластикові  шпателі, які можна замочувати, і використовувати декілька разів. Для найменших пацієнтів це дуже добре».

Головний  лікар  Ужгородського  центру  ПМСД Тетяна  Козак наголошує: «Якщо б не благодійники наші сімейні лікарі  залишилися б з  одним фонендоскопом та тонометром. В нас коштів не залишається на розвиток. І тому вся апаратура: комп’ютери до цих кардіографів,  принтери та, власне, самі кардіографи  - це все за позабюджетні кошти. Без допомоги нам було б складно працювати, та надавати якісні медичні послуги».

Сучасна апаратуру для сімейних амбулаторій - вітчизняного виробника.  Як працює медобладнання побачили й благодійники. Закордонні меценати кажуть, що над реалізацією цього проекту працювали більше півроку.  Попри труднощі, їм таки вдалося досягти бажаного результату.

Так, представник  благодійної  організації  Колін  Маклауд зізнається: «Були певні проблеми у підготовці проекту. Зокрема, нам важко було все зібрати та підготувати. Зараз ми дуже задоволені як все вийшло,і,  дуже щасливі що в нас була можливість допомогти ужгородським лікарям».

Меценати з-за-кордону самі пройшли обстеження та побачили, як ужгородські лікарі опанували нове обладнання. Керен  Маклауд, представник  благодійної  організації, розповідає: «Я була вражена  ставленням лікарів у цій клініці. Вони неабияк піклуються про своїх пацієнтів. Ми дуже задоволені що надали їм сучасне обладнання для того, аби вони могли працювати якнайкращим чином».

За кошти благодійників ужгородським медикам також вдалося облаштувати лавиці біля мед закладів та місце паркування для дитячих візочків.

Мирослава Куруц для Ужгород.net

 

12 жовтня 2014р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів