«Волохатий» урожай почали збирати на Закарпатті
За останні роки не залишилось жодного районного центру на Закарпатті, де б не ріс спеціально виведений для вирощування в українському кліматі сорт ківі.
Кущі ківі схожі на звиклі для закарпатців виноградні, однак простіші в догляді та плодоносять щороку, бо не піддаються впливу морозів:
"Вже на третій рік після висадки саджанця ківі дає плоди. Зацвітає воно в кінці травня - на початку літа,тому, на відміну від традиційних закарпатських персиків, яблук та абрикосів, воно забезпечене від замерзання, тож кожен рік є врожайним. Плодоносить рослина десятиріччями", - розповідає біолог, селекціонер Генріх Стратон.
Один кущ ківі дає близько 25 кілограмів плодів в сезон, а якщо його коротко не обрізати – можна отримати і цілих 60 кілограмів: "Одній сім’ї для того, щоб на цілу зиму забезпечити себе смачним та корисним вітамінним фруктом достатньої посадити 2-3 саджанці, - ділиться пан Генріх. - Зібраний урожай добре збережеться аж до весни, якщо його скласти у фруктові ящики і тримати в прохолодному приміщенні з високою вологістю, аби плоди не підсихали. Звісно, з ківі можна робити варення, вино, настоянки, однак найкорисніше вживати в свіжому вигляді – вітаміну С в одному ківі в два з половиною рази більше ніж в лимоні".
В найближчих планах, за словами селекціонера, зареєструвати сорт "Ківі Карпат Стратона вар. Валентайн" як сільськогосподарську культуру в Україні. Вже зроблена пробна висадка одинадцяти саджанців на найбільш північній дослідній ділянці Інституту експертизи сортів рослин для проведення досліджень (Сумська область), в тому числі морозостійкості рослини: "Сподіваюсь, що через 10-25 років в Україні будуть свої ківі-плантації, і нам не тільки не доведеться завозити хімічні бразильські ківі, а ми зможемо продавати свої, і ще й експортувати їх до інших країн".
Юлія Барабан, Мукачево.net
До цієї новини немає коментарів