Переселенки зі Сходу, адаптувавшись на Закарпатті, створили свою «тусовку»
Адаптувалися на новому місці: так, зо два десятки жінок-переселенок зі східних регіонів України, котрі тимчасово проживають на Закарпатті, об’єдналися та створили в обласному центрі жіночий клуб.
Фахівці різних галузей допомагатимуть учасницям клубу побороти депресію, реалізуватися в тій чи іншій сфері діяльності та перекваліфікуватися. Жіночий клуб ініціювали в рамках міжнародного проекту, який спрямований на допомогу та адаптацію вимушених переселенців. Наразі учасниці клубу вже отримують соціальну та психологічну допомогу.
Переселенка з Луганщини пані Тетяна разом з родиною майже п’ять місяців мешкає в нашому краї. Із житлом та харчуванням їй допомагають благодійники. Жінка каже, що додому повернеться лише тоді, коли на Сході припиняться військові дії. А поки планує реалізуватися на Закарпатті. Тому разом з однодумцями вирішила ініціювати в обласному центрі жіночий клуб.
Луганчанка Тетяна розповідає: «Всі, хто виявив бажання стати членами клубу – такі ж жінки, як і я. Вони пережили те саме лихо. Нас об’єднують спільні проблеми та переживання. Тут ми намагатимемось їх вирішувати разом. Головне, що ми готові допомагати одна одній і підтримувати у всьому».
Наразі в клубі - більше двадцяти членів. Всі вони об’єдналися для того аби спільно вирішувати найгостріші проблеми, які турбують переселенців зі Східних регіонів. Під час першої зустрічі наголосили на найболючіших питаннях, які, зі слів учасниць, потребують швидкого вирішення.
Переселенка з Луганщини пані Тетяна наголошує: «Тут ми живемо добре та злагоджено. Утім, проблеми таки є. Ми не можемо тут постійно проживати, до того ж, люди, які нас прийняли - не мають змоги стільки часу нами опікуватися та допомагати. Ми хочемо тут жити, адже закарпатці надзвичайно дружелюбні та добрі. Але, попри все це, ми не маємо житла. Там, на Сході, наші будинки зруйновані. До прикладу, в моєму помешканні вибили усі вікна, крім того, пенсію отримати неможливо. Йде зима, а повертатися нікуди», - бідкається жінка
Організатори клубу наголошують: крім соціальних, тут вирішуватимуть і психологічні та правові питання. Допомагатимуть переселенкам зі сходу фахівці різних галузей.
Тетяна Мачабелі, організатор жіночого клубу, розповіла: «Ми обов’язково залучатимемо спеціалістів різних сфер діяльності. Будемо робити все можливе, аби ці жінки мали можливість тут започаткувати власний бізнес, а також намагатимемось спонукати їх до того, щоб вони змогли допомогти іншим. Мене радує те, що жінки зі Сходу, яким ми зараз допомагаємо самі виявили бажання створити клуб. Вони зневірились у всьому, а ще добре усвідомлюють - якщо самі не згуртуються – важко буде далі».
Жіночий клуб організували в рамках міжнародного проекту, який спрямований на комплексну допомогу переселенцям зі Сходу. На Закарпатті він реалізовується представниками благодійної асоціації «Карпати» за підтримки Жіночого консорціуму України та міжнародної організації «Save the children».
Організатори кажуть, що учасниками проекту є не лише жінки, а й діти переселенців. Вікторія Симочко, дитячий психолог Закарпатської обласної благодійної асоціації «Карпати», ділиться: «В роботі з дітьми використовуємо різні методи, до прикладу - арт-терапію. Малеча, яка пережили події на Сході дуже важко відкриває себе. Саме за допомогою малюнків діти відображають проблеми та переживання. А ще ми використовуємо цей метод і з жінками. Для більшості він - ефективний. Під час першої зустрічі з членами клубу ми намагалися розробити основні інструменти та механізми, які будуть використовуватись у нашій подальшій роботі. Зокрема, найближчим часом плануємо створити спільні проекти, які допоможуть переселенкам зі Сходу працевлаштуватися чи то відкрити власну справу. Я переконана, об’єднавшись, їм легше буде пережити горе та побороти депресію. Мета нашого проекту, який ми тут реалізуємо - надати соціальну та психологічну допомогу вимушеним переселенцям, зокрема - жінкам з дітками».
Зі слів благодійників, до участі в проекті планують долучити не лише переселенців, котрі тимчасово проживають в обласному центрі, а й тих, хто оселився в інших районах області.
Мирослава Куруц для Ужгород.net
До цієї новини немає коментарів